Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


Msza święta za zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego (zdjęcia)

Każdego roku na początku listopada strażacy Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu ostrowskiego spotykają się na mszy świętej, która odprawiana jest w intencji ich zmarłych kolegów.

msza_straz1_15_11_17

(Fot. OSP w Bogutach-Piankach)

W tym roku gospodarzem obchodów była parafia pw. Wszystkich Świętych w Bogutach-Piankach.

Uroczystość rozpoczął przemarsz pocztów sztandarowych oraz pododdziału i zaproszonych gości spod budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Łącznie ponad 200 strażaków wzięło udział w uroczystościach.

Po uroczystej mszy świętej wszyscy strażacy oraz zaproszeni goście udali się na tradycyjny poczęstunek w postaci gorącej grochówki.

Tradycja zapoczątkowana przez ks. prof. Józefa Łupińskiego diecezjalnego duszpasterza strażaków, trwa już w powiecie ostrowskim czternaście lat. Tegoroczna uroczysta msza święta odbyła się w niedzielę 5 listopada o godz. 12.00 w Bogutach-Piankach.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies