Waleczny Sokół wyszarpał zwycięstwo. Niezawodny Barszcz

Koszykarze ostrowskiego Sokoła wreszcie zapisali na swoim koncie zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. W niedzielnym starciu w hali przy ulicy Trębickiego podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela pokonali TBV Start II Lublin 87:86.

piotr_barszcz_02_10_17

W pierwszej kwarcie spotkania nieznacznie lepsi okazali się goście z Lublina 24:21. W drugiej odsłonie meczu po zaciętej walce skromne zwycięstwo zapisali na swoim koncie gospodarze 20:18. Mimo to Sokół do przerwy przegrywał różnicą jednego punktu.

Po zmianie stron zaciętej i emocjonującej walki nie brakowało, a minimalnie skuteczniejsi okazali się goście 23:22. Było niemal pewne, że emocje w tym meczu towarzyszyć będą kibicom do samego końca.

Czwartą kwartę gospodarze wygrali 24:21 i pokonali rywali różnicą jednego punktu! Decydujące punkty w spotkaniu zdobył Piotr Barszcz, który rzutem za trzy punkty ustalił wynik spotkania. W całym spotkaniu zapisał na swoim koncie 25 punktów i został graczem meczu.

Kolejne spotkanie koszykarze Sokoła rozegrają w sobotę 2 grudnia. W wyjazdowym starciu rywalem będzie ŁKS AZS UŁ SG Łódź. Tydzień później ponownie na wyjeździe zagrają z AZS UJK Kielce. Jeszcze w 2017 roku zagrają u siebie z KS Rosa-Sport Radom i na wyjeździe z Żubrami Białystok.

Sokół Ostrów Mazowiecka - TBV Start II Lublin 87:86 (21:24, 20:18, 22:23, 24:21)

Sokół: Barszcz 25 pkt, Słoniewski 16 pkt, Przygucki 15 pkt, Jurkiewicz 10 pkt, Ryfa 8 pkt, Jaworski 6 pkt, Grudziński 4 pkt, Moch 3 pkt oraz Skarpetowski i Zadroga

Spotkanie można obejrzeć na stronie koszykowka.tvcom.pl.