Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


Ponad 40 interwencji ostrowskich strażaków. Powalone drzewa i zerwane linie energetyczne (zdjęcia)

Połamane konary drzew, zerwane linie energetyczne, brak prądu w dziesiątkach gospodarstw na terenie powiatu ostrowskiego - to bilans śnieżycy, która przetoczyła się nad Mazowszem i całą Polską w czwartek 30 listopada.

zerwane_linie_slup1_01_12_17

Mokry i ciężki śnieg, który padał w czwartek niemal w całej Polsce spowodował liczne utrudnienia.

Obciążone konary drzew łamały się i spadając na linie energetyczne zrywały je, powodując przerwy w dostawie prądu do setek odbiorców.

Połamane gałęzie zalegały także na ulicach, powodując znaczne utrudnienia i stwarzając niebezpieczeństwo dla kierowców. W niektórych rejonach powiatu, na mniejszych trasach, konary drzew obciążone białym puchem, niemal leżały na ulicach, zwężając jezdnię do jednego pasa.

W wielu gminach nadal brakuje prądu. Ostrowscy strażacy zanotowali ponad 40 zgłoszeń, w tej chwili pracują w Jelonkach, gdzie uszkodzony został słup telekomunikacyjny.

- Cały czas od wczoraj wyjeżdżamy do interwencji i otrzymujemy nowe zgłoszenia. Na chwilę obecną odnotowaliśmy około 40 zdarzeń - najczęściej są to połamane konary, powalone drzewa i zerwane linie energetyczne na szlakach komunikacyjnych - powiedział nam kpt. Rafał Kamiński, oficer prasowy KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej.

Strażacy wciąż odbierają sygnały i wyjeżdżają do kolejnych zdarzeń.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies