Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Pozostałe

Arek Spinek drugi w V Łubudu Cup (zdjęcia, wideo)

Kolejne turnieje w ramach Łubudu Bowling Cup 2017 stoją na coraz wyższym poziomie. Silna stawka kręglarzy przystąpiła także do piątej odsłony rywalizacji, a najlepszy okazał się Arkadiusz Dłużniewski z Siedlec, który w finale uzyskał 178 punktów. Na drugim stopniu podium znalazł Arkadiusz Spinek z Ostrowi Mazowieckiej.

lubudu_bowling_cup_najlepsi_05_12_17

- Cieszymy się bardzo z faktu rosnącego zainteresowania naszymi turniejami i świetnej atmosfery panującej podczas zawodów - mówi prezes KS Łubudu Bowling Ostrołęka Przemysław Kowalczyk. - Cieszy również nas fakt coraz lepszych wyników ostrołęczan w zawodach, którzy zaczynają deptać po piętach reprezentantom Siedlec, czy Ostrowi Mazowieckiej.

W V Łubudu Bowling Cup 2017 rywalizacja toczyła się o puchary ufundowane przez radnego miasta Ostrołęki Grzegorza Milewskiego i nagrody przekazane przez sponsorów. Do rywalizacji w zawodach przystąpiły 32 osoby, w czterech ośmioosobowych grupach. Z każdej z nich czwórka najlepszych zawodników awansowała do półfinału. Do finału przepustkę wywalczyli z kolei zwycięzcy grup z kolejnego etapu oraz dwie osoby z najlepszymi wynikami.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Arkadiusz Dłużniewski z Siedlec, który na ostrołęckim torze wykręcił w finale 178 punktów. Drugie miejsce w wielkim finale wywalczył Arkadiusz Spinek z Ostrowi Mazowieckiej z wynikiem 166 pkt, a na najniższym stopniu podium uplasował się Paweł Perczak z Siedlec - 159 pkt. W najlepszej szóstce zawodów znaleźli się jeszcze Łukasz Rewkowski z Ostrowi Mazowieckiej - 159 pkt, Paweł Staśkiewicz z Kadzidła - 136 pkt i ostrołęczanin Marcin Śpiewak - 99 pkt.

W V Łubudu Bowling Cup 2017 padło wiele wartościowych wyników, a szczególnie pierwsza runda eliminacyjna stała na niezwykle wysokim poziomie. Największym pechowcem okazał się Marcin Wójcik, którego 142 punkty nie dało kwalifikacji do najlepszej szesnastki zawodów.

Najlepszych kręglarzy dekorowali wspólnie radny miasta Ostrołęki Grzegorz Milewski, który ufundował puchary dla najlepszych zawodników i prezes KS Łubudu Bowling Przemysław Kowalczyk. Organizatorzy zaprosili już na kolejną odsłonę imprezy, która została zaplanowana na poniedziałek 15 stycznia 2018 roku.