Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Zostań terytorialsem. WKU prowadzi nabór (wideo)

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Wyszkowie prowadzi nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej. To nie jedyna oferta WKU skierowana do mieszkańców z Ostrowi Mazowieckiej, powiatu ostrowskiego oraz terenów podległych pod wyszkowską WKU. Trwają też spotkania informacyjne.

wojsko_zolnierz_05_12_17

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) - jako piątego, samodzielnego rodzaju sił zbrojnych, będzie obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof.

W październiku tego roku w Siedlcach odbyła się przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy przechodzili podstawowe szkolenie. Była to pierwsza grupa "terytorialsów" z terenu administrowanego przez WKU w Wyszkowie.

Docelowa liczba żołnierzy WOT wyniesie ok. 53 tysiące, a ich służba będzie trwała od 1 roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia. Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów, które wejdą w skład 17 brygad podporządkowanych dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej. Cześć brygad już utworzono, a formowanie kolejnych zaplanowano na 2018 i 2019 rok.

Na terenie administrowanym przez WKU w Wyszków trwają obecnie spotkania informacyjne, podczas których zainteresowani mieszkańcy nie tylko uzyskają dokładne informacje o naborze czy kryteriach kwalifikacyjnych ale też będą mogli złożyć wnioski. Spotkania prowadzone są m.in. w ostrowskich szkołach, a także w okolicznych gminach i przyległych miejscowościach.

Więcej informacji oraz wzory wniosków o powołanie do WOT można znaleźć na stronie WKU w Wyszkowie.Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies