Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Piłka nożna


Trener Ostrovii na stażu w Realu Madryt (zdjęcia)

Paweł Kowalczyk, trener KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka występującego na co dzień w lidze okręgowej, przez sześć dni pobierał nauki od szkoleniowców Realu Madryt. Zajęcia prowadzili utytułowani zawodnicy tj. Raúl González Blanco, Guti i Santiago Solari.

kowalczyk_real1_06_12_17

(Fot. archiwum prywatne)

Straż trenerski odbywał się w dniach 30 listopada-5 grudnia.

Wykłady prowadzone były na temat organizacji i funkcjonowania akademii Realu Madryt. Wykwalifikowani trenerzy omawiali przygotowanie motoryczne, taktykę oraz technikę. W zajęciach brało udział siedemnastu trenerów z całej Polski.

- Oprócz nauki udało się również zwiedzić stadiony w Madrycie, zarówno Realu, jak i Atletico. Byliśmy też na meczu hiszpańskiej ekstraklasy Atletico Madryt z Realem Sociedad. Każdy dzień był niesamowity, Real zdecydowanie zasługuje na nazwę Królewscy. Nie żałuję nawet minuty spędzonej na tym stażu - powiedział w rozmowie z nami Paweł Kowalczyk, trener Ostrovii Ostrów Mazowiecka.

Pozostaje mieć nadzieję, że nauki pobrane od takich trenerów jak Raúl, Guti i Solari przełożą się na wyniki osiągane przez zespół z Ostrowi Mazowieckiej w lidze okręgowej.Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies