Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


"Program Senior+" – edycja 2018

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło otwarty konkurs ofert na utworzenie lub doposażenie Dziennego Domu "Senior+".
W ramach programu wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020 – edycja 2018 będzie można otrzymać kwotę do 300 tys. złotych.

Główny cel programu "Senior+" to zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym poprzez rozbudowę sieci dziennych domów i klubów dla osób starszych. Na realizację programu w 2018 roku zaplanowano kwotę 80 mln złotych.

W ramach tego programu o dotację na utworzenie lub wyposażenie placówki kwotę 300 tys. zł będzie można otrzymać w przypadku Dziennego Domu "Senior+" oraz 150 tys. zł w przypadku Klubu "Senior+", o wsparcie również w celu zapewnienia funkcjonowania już istniejących placówek będą mogły ubiegać się samorządy. Kwota dofinansowania na utrzymanie jednego miejsca wyniesie miesięcznie do 300 zł w Dziennym Domu oraz do 200 zł w Klubie "Senior+".

 Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies