Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Zawodnicy OKKK z medalami Pucharu Polski (zdjęcia)

Zawodnicy ostrowskiego klubu karate wrócili ze srebrnym i brązowym medalem Pucharu Polski który odbył się we Wrocławiu. Puchar Polski Seniorów oraz Puchar Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików zgromadziły na hali wrocławskiego AWF blisko 500 zawodników z 90 klubów z całej Polski.

ppolski_karate_12122017

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali w kumite: Magda Baczewska - juniorka młodsza, Jan Bilwin – junior młodszy, Julia Skwierczyńska - juniorka, Ewa Pasek – młodziczka. W kata: Maciej Grabowski – junior i Ewa Pasek – młodziczka.

Pierwsi rozpoczęli rywalizację zawodnicy w kata. W bardzo licznie obsadzonej kategorii młodziczek (43 zawodniczki) Ewa Pasek zakwalifikował się do finałowej tury zajmując 8 miejsce. W turze finałowej podwyższyła swoją lokatę na 7 miejsce. Maciej Grabowski po pierwszej turze uplasował się na 2 miejscu wśród juniorów i utrzymał swoją pozycję w turze finałowej zdobywając srebro. W tej kategorii startowało 14 zawodników. Wynik Macieja jest najwyższym jak dotąd najlepszym wynikiem w kata osiągniętym w historii naszego klubu na takiej rangi zawodach - relacjonuje Radosław Grabowski sensei ostrowskiego klubu.

W kumite ostrowscy zawodnicy rozpoczęli bardzo efektownie wygrywając swoje pierwsze walki eliminacyjne. Niestety do strefy medalowej dostał się tylko Jan Bilwin. W ćwierćfinale Julia Skwierczyńska przegrała minimalnie z cięższą o 10 kg zawodniczką z Ciechanowa. Natomiast Magda Baczewska okupiła chwilową dekoncentrację utratą pół punktu i nie zdołała odrobić tej straty. Ewa Pasek wygrała swoje pierwsze dwie walki ale również w ćwierćfinale przegrała walkę z dobrą zawodniczką z Ostrołęki.

Jan Bilwin świetnie poradził sobie w eliminacjach i zdołał wywalczyć miejsce medalowe.