Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Na co zwrócić uwagę, wybierając generator prądotwórczy?

Jeżeli chcesz dokonać odpowiedniego wyboru generatora prądotwórczego, najpierw musisz sobie odpowiedzieć na kilka istotnych pytań.

zarowka-14122017

Jakie urządzenia będą zasilane?

Na początek trzeba zrobić przegląd urządzeń, które będą zasilane za pomocą generatora. Odbiorniki można podzielić na jednofazowe, które wymagają napięcia 1~230 V i odbiorniki trójfazowe – 3~400 V. Do tych pierwszych zalicza się urządzenia, które mają niewielką moc. Możemy mówić tutaj o sprzęcie elektronicznym i elektronarzędziach o niewielkiej mocy. Najczęściej mówimy tutaj o urządzeniach gospodarstwa domowego, silnikach elektrycznych jednofazowych oraz ogrzewaniu elektrycznym. Urządzenia trójfazowej to zwykle urządzenia posiadające dużą moc. Zaliczamy do nich przede wszystkim silniki elektryczne o dużej mocy, trójfazowe kuchnie AGD oraz ogrzewanie elektryczne. Trzeba zauważyć, że część odbiorników trójfazowych jest zasilana też jednofazowo w swoich typach o niewielkiej mocy. Gdy mamy już powyższą wiedzę, to możemy się dowiedzieć jaki generator docelowo będzie nam konieczny- jednofazowy czy trójfazowy.

Jaką moc odbierają generatory?

Kolejną kwestią, nad którą warto jest się zastanowić jest podział odbiorników pod względem rodzaju mocy jaką są w stanie odbierać. Parametr ten jest też ważny przy wyborze agregatu prądotwórczego. Zgodnie z tym kryterium, możemy wyróżnić odbiorniki rezystancyjne (zalicza się do nich: sprzęt AGD i TV, oświetlenie, ogrzewanie elektryczne itd.), odbiorniki indukcyjne (silniki elektryczne jedno oraz trójfazowe, elektronarzędzia, transformatory itd.) i odbiorniki nieliniowe (w tym, (zasilacze UPS, falowniki oraz sprzęt komputerowy). Duża grupa urządzeń może występować w dwóch odmianach zasilania. To znaczy w typie jednofazowym oraz trójfazowym. Gdy odpowiadamy sobie na pytanie, z jaki rodzajem odbiorników mamy do czynienia, będziemy mieć również wiedzą, czy potrzebny jest nam generator ze stabilizacją napięcia czy bez stabilizacji. Agregaty bez stabilizacji stosuje się przy zaopatrywaniu w energię odbiorników między innymi elektronarzędzi, silników i oświetlenia. Jeżeli wybierasz agregat prądotwórczy, to dobrze jest się skontaktować z profesjonalnym doradcą w sklepie z narzędziami.

Ile urządzeń będzie zasilanych z agregatu?

Następna istotna kwestia to konieczność odpowiedzenia sobie na pytanie ile oraz o jakiej mocy sprzęt będzie zasilany za pomocą naszego agregatu. Każde urządzenie posiada tabliczkę znamionową, na które umieszczona jest jego moc. Trzeba podkreślić, że moc podawana jest w jednostce mocy czynnej, to znaczy w kilowatach-kW.

Jaki agregat warto jest wybrać?

Generatory prądotwórcze Kruzer wyróżniają się na rynku zarówno pod względem jakości, jak i ceny. Są to agregaty zaawansowane technologicznie, które są ciche i emitują niewielkie ilości spalin. W ofercie znajdują się zarówno generatory prądotwórcze jednofazowe oraz trójfazowe. Mogą mieć rozruch ręczny lub elektryczny. Warto zainwestować w taki agregator, bo z pewnością będzie nam on służyć przez wiele długich lat.

Artykuł sponsorowany