dodano: ,


Na co zwrócić uwagę, wybierając generator prądotwórczy?

Jeżeli chcesz dokonać odpowiedniego wyboru generatora prądotwórczego, najpierw musisz sobie odpowiedzieć na kilka istotnych pytań.

...

Jakie urządzenia będą zasilane?

Na początek trzeba zrobić przegląd urządzeń, które będą zasilane za pomocą generatora. Odbiorniki można podzielić na jednofazowe, które wymagają napięcia 1~230 V i odbiorniki trójfazowe – 3~400 V. Do tych pierwszych zalicza się urządzenia, które mają niewielką moc. Możemy mówić tutaj o sprzęcie elektronicznym i elektronarzędziach o niewielkiej mocy. Najczęściej mówimy tutaj o urządzeniach gospodarstwa domowego, silnikach elektrycznych jednofazowych oraz ogrzewaniu elektrycznym. Urządzenia trójfazowej to zwykle urządzenia posiadające dużą moc. Zaliczamy do nich przede wszystkim silniki elektryczne o dużej mocy, trójfazowe kuchnie AGD oraz ogrzewanie elektryczne. Trzeba zauważyć, że część odbiorników trójfazowych jest zasilana też jednofazowo w swoich typach o niewielkiej mocy. Gdy mamy już powyższą wiedzę, to możemy się dowiedzieć jaki generator docelowo będzie nam konieczny- jednofazowy czy trójfazowy.

Jaką moc odbierają generatory?

Kolejną kwestią, nad którą warto jest się zastanowić jest podział odbiorników pod względem rodzaju mocy jaką są w stanie odbierać. Parametr ten jest też ważny przy wyborze agregatu prądotwórczego. Zgodnie z tym kryterium, możemy wyróżnić odbiorniki rezystancyjne (zalicza się do nich: sprzęt AGD i TV, oświetlenie, ogrzewanie elektryczne itd.), odbiorniki indukcyjne (silniki elektryczne jedno oraz trójfazowe, elektronarzędzia, transformatory itd.) i odbiorniki nieliniowe (w tym, (zasilacze UPS, falowniki oraz sprzęt komputerowy). Duża grupa urządzeń może występować w dwóch odmianach zasilania. To znaczy w typie jednofazowym oraz trójfazowym. Gdy odpowiadamy sobie na pytanie, z jaki rodzajem odbiorników mamy do czynienia, będziemy mieć również wiedzą, czy potrzebny jest nam generator ze stabilizacją napięcia czy bez stabilizacji. Agregaty bez stabilizacji stosuje się przy zaopatrywaniu w energię odbiorników między innymi elektronarzędzi, silników i oświetlenia. Jeżeli wybierasz agregat prądotwórczy, to dobrze jest się skontaktować z profesjonalnym doradcą w sklepie z narzędziami.

Ile urządzeń będzie zasilanych z agregatu?

Następna istotna kwestia to konieczność odpowiedzenia sobie na pytanie ile oraz o jakiej mocy sprzęt będzie zasilany za pomocą naszego agregatu. Każde urządzenie posiada tabliczkę znamionową, na które umieszczona jest jego moc. Trzeba podkreślić, że moc podawana jest w jednostce mocy czynnej, to znaczy w kilowatach-kW.

Jaki agregat warto jest wybrać?

Generatory prądotwórcze Kruzer wyróżniają się na rynku zarówno pod względem jakości, jak i ceny. Są to agregaty zaawansowane technologicznie, które są ciche i emitują niewielkie ilości spalin. W ofercie znajdują się zarówno generatory prądotwórcze jednofazowe oraz trójfazowe. Mogą mieć rozruch ręczny lub elektryczny. Warto zainwestować w taki agregator, bo z pewnością będzie nam on służyć przez wiele długich lat.

Artykuł sponsorowany