Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Lekkoatletyka

Pobiegli po choinkę w Orle (300 zdjęć)

Adam Szydlik z Biegamy dla Zdrowia wygrał II Bieg po Choinkę w Orle. W rywalizacji na 15 km reprezentant Łomży uzyskał czas 56 minut i 59 sekund.

bieg-po-choinke-372 (fot. Pijący Mleko)

Drugą lokatę w zawodach zajął Paweł Grygo z LŁKS Prefbet Śniadowo-Łomża z czasem 58:21, a trzeci był Arkadiusz Szczotka - 59:21. Najlepszym zawodnikiem z Ostrowi Mazowieckiej okazał się Daniel Juniewicz z LKS Ostrowianka, który jako dziesiąty przekroczył linię mety - 1:06.16.

Najlepszą kobietą w starcie okazała się z kolei Olga Malik z Ostrów Biega, której pokonanie 15 km zajęło - 1:10.29. Wyznaczona trasa przebiegała tradycyjnie przez tereny Puszczy Białej. Udział w biegu dla każdej zawodniczki i zawodnika stwarzał okazję do aktywnego wypoczynku przed zbliżającymi się świętami, zapoznania się z pracą leśników oraz do wygrania prawdziwej choinki prosto z ostrowskich lasów.

W zmaganiach rywalizowali również najmłodsi biegacze ze szkół podstawowych oraz przedszkoli. W gronie dzieci 2007 i młodsi zwyciężyła Beata Kazimierczak z Tłuszcza, która 500 m pokonała w czasie 1:59.00. Z kolei w gronie dzieci rocznik 2002-2006 zwyciężył Dawid Likwiarz z LKS Ostrowianki, który dystans 1 km pokonał w czasie 3:12.00.

W sumie w imprezie wzięło udział 122 zawodniczek i zawodników m.in. z Warszawy, Węgrowa, Jasienicy, Łap, Małkini, Ciechanowa, Ostrowi Mazowieckiej, Tłuszcza, Wyszkowa, Zielonki, Podobrza, Łomży, Kobyłki, Uniewa, Dąbrowy czy też Lubiejewa.