Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Bezpłatna nauka zawodu. Można ją zacząć już od lutego

Trwa nabór do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce, gdzie można podjąć naukę w jednym z atrakcyjnych zawodów: opiekun medyczny, technik masażysta, technik usług kosmetycznych lub terapeuta zajęciowy.

ckziu_14_09_17

W Polsce, podobnie jak w Europie, zapotrzebowanie na fachowców z branży medycznej czy kosmetycznej jest ogromne i cały czas rośnie. Kwalifikacje do pracy uzyskać może każdy. Nauka w CKZiU trwa maksymalnie dwa lata, a w niektórych zawodach jedynie rok. Dzięki temu w krótkim czasie można zdobyć praktyczny, poszukiwany obecnie na rynku zawód. Zwłaszcza opiekun medyczny to zawód, gdzie chętnie zatrudniane są osoby w każdym wieku. Po ukończeniu rocznej nauki opiekunowie medyczni uzyskują uprawnienia do świadczenia usług pielęgnacyjnych i często od ręki znajdują zatrudnienie. Gdzie? Zapotrzebowanie jest w: zakładach opiekuńczo-leczniczych, ośrodkach i domach pomocy społecznej, w szpitalach, niepublicznych zespołach opieki zdrowotnej, fundacjach i stowarzyszeniach oraz mieszkaniach prywatnych.

Nauka w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego jest całkowicie bezpłatna, gdyż jest to szkoła publiczna, prowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Szkoły policealne są atrakcyjną formą kształcenia zarówno dla osób młodych, które niedawno ukończyły szkołę średnią i chcą zdobyć dobry, perspektywiczny zawód, jak i starszych, które już pracują i chcą podnieść swoje kwalifikacje lub zdobyć nowe. Do CKZiU przyjmowani są wszyscy chętni bez względu na wiek. Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej, matura nie jest wymagana.

Wszystkie zajęcia prowadzą profesjonaliści i praktycy w zawodzie o wysokich kwalifikacjach. Doskonale wyposażone pracownie umożliwiają praktyczną naukę zawodu w rzeczywistych warunkach pracy. Szkoła zapewnia także uczniom praktykę zawodową.

Rekrutacja potrwa do 20 stycznia 2018 r.

Szkoła organizuje też kursy: maturalne, kosmetyczne, językowe (także od podstaw), komputerowe, udzielania pierwszej pomocy, rejestratorka medyczna i inne.

Zapraszamy!

Więcej informacji:
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce
Ostrołęka, ul. Parkowa 6
Tel. (29) 764-66-37
e-mail: sekretariat@ckziu.ostroleka.pl
www.ckziu.ostroleka.pl

Artykuł sponsorowany


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies