Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Sportowiec

Michał Zębrowski ze złotem mistrzostw świata

To był świetny sezon dla Michała Zębrowskiego, który trenuje wyciskanie sztangi leżąc. Zawodnik z Prostyni w 2017 roku zapisał na swoim koncie pasmo sukcesów. Pierwszy świetny wynik uzyskał w Łodzi, gdzie w ramach ligi w kat. -59 kg wywalczył pierwszą lokatę.

michal_zebrowski_19_01_17

W czerwcu zawodnik z gminy Małkinia Górna zapisał na swoim koncie niebywały sukces, zdobywając złoty medal Mistrzostw Europy federacji GPC. W przeprowadzonych zawodach w Białej Podlaskiej wystartował w kategorii -56 kg.

We wrześniu Michał Zębrowski wystartował z kolei w mistrzostwach świata (federacji GPC) w czeskim Trutnovie i również wywalczył złoty medal.

Swoją świetną dyspozycję potwierdził w Pucharze Europy federacji WRPF, gdzie również w swojej kategorii wagowej -56 kg wywalczył złoty medal. W grudniu na zakończenie sezonu zdobył tytuł wicemistrza świata federacji WPA w kategorii -56 kg, pieczętując niezwykle udany sezon w wyciskaniu sztangi leżąc.

Michał Zębrowski czeka na Wasze głosy. Wyślij SMS o treści TC.NAJLEPSZY.153 na numer 71068. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2017 w regionie dostępny na stronie sportowiecroku.moja-ostroleka.pl. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi sylwetkami sportowców nominowanych do tego zaszczytnego tytułu.