Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Via Baltica: podpisano kolejną umowę na budowę S61

Kolejna umowa na budowę odcinka drogi ekspresowej S61 została podpisana. Tym razem złożono podpisy na realizację 17-kilometrów dwujezdniowej drogi za 380 milionów złotych.

podpis_umowa1_s61_31_01_18

Odcinek od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe jest kolejnym zadaniem na podlaskiej części S61. Wcześniej podpisano w ostrowskim ratuszu umowę na budowę odcinka z Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Łomży. Następna będzie umowa na budowę od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno, czyli główny fragment obwodnicy Łomży.

Fragment S61 od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe wybuduje firma Polaqua, której oferta była najkorzystniejsza spośród pięciu złożonych w przeprowadzonym przetargu. Umowa przewiduje 31-miesięczny okres na zaprojektowanie i budowę tego odcinka, przy czym do budowy nie wlicza się okresów zimowych. W związku z tym możliwe jest zrealizowanie kontraktu do końca 2020 roku.

- Odcinek od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe, wraz z zadaniem od węzła Podborze do węzła Śniadowo, na który umowa została podpisana 30 stycznia, połączą Łomżę z drogą ekspresową S8 w Ostrowi Mazowieckiej i dalej przez Wyszków - Marki - z Warszawą - informuje Rafał Malinowski, główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA.

Pomiędzy Ostrowią Mazowiecką (węzeł Podborze) - poprzez węzeł Śniadowo - aż do węzła Łomża Południe droga ekspresowa S61 zostanie poprowadzona po nowym śladzie, równolegle do istniejącej drogi wojewódzkiej nr 677. Zgodnie z założeniami, droga ekspresowa S61, ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pasy awaryjne oraz pas rozdziału. Na odcinku od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe przewidziano jeden węzeł - Śniadowo.

Zobacz również:
Umowa na budowę odcinka S61 Ostrów-Łomża podpisana (zdjęcia, wideo)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies