Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Policyjna akcja "Trzeźwość w przewozie osób"

Trwają wzmożone działania pod kryptonimem "Trzeźwość w przewozie osób". Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej szczególną uwagę zwrócą na trzeźwość kierowców autobusów i busów. Kierowanie w stanie nietrzeźwości - powyżej 0,5 promila - jest przestępstwem.

trzezwosc_policja_28_08_17

Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

- Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla siebie jaki i innych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym ostrowscy policjanci, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu dziś będą prowadzić działania o nazwie "Trzeźwość w przewozie osób". Funkcjonariusze będą kontrolować m.in. kierujących autobusami, busami - mówi st. sierż. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości czyli pow. 0,5 promila, jest przestępstwem. Grozi za to utrata prawa jazdy, a nawet kara pozbawienia wolności.

- Apelujemy do kierujących o rozsądek i nie wsiadanie do auta po wypiciu alkoholu. Kierując autem po spożyciu alkoholu ryzykują utratę swojego życia i zdrowia, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego - zaznacza rzecznik. - Apelujemy też, jeżeli widzimy nietrzeźwego, który wsiada za kierownicę lub podejrzewamy, że może być on pod wpływem innych środków, które mają podobne działanie - zadzwońmy pod numer tel. 997 lub 112. Dzięki temu możemy zapobiec nieszczęściu.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies