Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Policyjna akcja "Trzeźwość w przewozie osób"

Trwają wzmożone działania pod kryptonimem "Trzeźwość w przewozie osób". Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej szczególną uwagę zwrócą na trzeźwość kierowców autobusów i busów. Kierowanie w stanie nietrzeźwości - powyżej 0,5 promila - jest przestępstwem.

trzezwosc_policja_28_08_17

Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

- Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla siebie jaki i innych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym ostrowscy policjanci, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu dziś będą prowadzić działania o nazwie "Trzeźwość w przewozie osób". Funkcjonariusze będą kontrolować m.in. kierujących autobusami, busami - mówi st. sierż. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości czyli pow. 0,5 promila, jest przestępstwem. Grozi za to utrata prawa jazdy, a nawet kara pozbawienia wolności.

- Apelujemy do kierujących o rozsądek i nie wsiadanie do auta po wypiciu alkoholu. Kierując autem po spożyciu alkoholu ryzykują utratę swojego życia i zdrowia, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego - zaznacza rzecznik. - Apelujemy też, jeżeli widzimy nietrzeźwego, który wsiada za kierownicę lub podejrzewamy, że może być on pod wpływem innych środków, które mają podobne działanie - zadzwońmy pod numer tel. 997 lub 112. Dzięki temu możemy zapobiec nieszczęściu.


Dodaj komentarz