Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców

W ramach działań pn. "Trzeźwość w przewozie osób" ostrowscy policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących autobusami i busami. Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

alkomat_23_03_17

Jak informuje st. sierż. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy ostrowskiej policji akcja "Trzeźwość w przewozie osób" miała na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom.

- Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości u kierujących autobusami i busami. Już przed godz. 8.00 w Błędnicy policjantki z małkińskiego komisariatu zatrzymały do kontroli drogowej kierującego autobusem renault. 41-latek z gminy Małkinia Górna został przebadany na stan trzeźwości urządzeniem Alcoblow, które dwukrotnie pokazało czerwone światło świadczące o stanie nietrzeźwości - wyjaśnia rzecznik Laczkowska.

Z nieodpowiedzialnym kierowcą jechała pasażerka, ponadto mężczyzna miał wykonać przewóz dzieci w miejscowości Żachy-Pawły. Pasażerka kontynuowała jazdę z innym kierowcą, a 41-latek został przewieziony do małkińskiego komisariatu. Mężczyzna odmówił poddaniu się badaniu, w związku z tym została pobrana od niego krew. 41-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Podczas wczorajszych działań policjanci zwracali również uwagę na innych kierowców. Tuż po godz. 7.00 na ul. Różańskiej policjanci z wydziału ruchu dogowego zatrzymali kierującego ciężarówką volvo. 59-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został poddany badaniu na stan trzeźwości, urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 59-latkowi prawo jazdy.

- Przypominamy kierującym, że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, minimum 5000 zł kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nawet do dziesięciu lat.

Akcja "Trzeźwość w przewozie osób" odbyła się w poniedziałek 12 lutego.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies