Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Sportowiec

Zienkiewicz: Przede mną kolejne wyzwania (wideo)

Aleksy Zienkiewicz to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Fight Academy Ostrołęka, który bardzo dobrze prezentował się w imprezach o ogólnopolskim zasięgu. W plebiscycie Sportowiec Roku 2017 w regionie zdobył bezapelacyjnie najwięcej głosów.

aleksy_zienkiewicz_18_02_18

Podopieczny trenera Arkadiusza Ludwiczaka już w styczniu 2017 roku udanie zaprezentował się w Mistrzostwach Polski WKSF w Mińsku Mazowieckim, gdzie zdobył brązowy medal w kategorii -80 kg w formule K1. Kolejnym sukcesem była wygrana walka półzawodowa podczas Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów w Lelisie, gdzie zwyciężył z zawodnikiem z Mińska Mazowieckiego w formule K1.

W czerwcu podczas Mistrzostw Polski Polskiej Federacji Kickboxingu Aleksy Zienkiewicz wywalczył złoto w kategorii -75 kg w formule K1.

W plebiscycie Sportowiec Roku 2017 w regionie podopieczny trenera Arkadiusza Ludwiczaka zgromadził na swoim koncie 1142 głosy i okazał się najlepszy w głosowaniu czytelników spośród 64 nominowanych do tego zaszczytnego tytułu kandydatów. Nagrodę sportowcowi wręczyli Mariusz Rynkiewicz z firmy JBB Bałdyga oraz właściciel Piekarni Kurpiowskiej Serafin Andrzej Żubrowski.

- Najbardziej jestem zadowolony ze złotego medalu Mistrzostw Polski wywalczonego w Suszu w formule K1 - podkreśla reprezentant Fight Academy Ostrołęka Aleksy Zienkiewicz. - W nowym sezonie czekają mnie kolejne starty. Już w marcu czeka mnie start podczas Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów w Lelisie.