Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Ostrowski KKK na dziewiątej lokacie w kraju

Ostrowski Klub Karate Kyokushin uplasował się na dziewiątym miejscu w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w gronie klubów karate kyokushin w 2017 roku.

mistrzostwa_mazowsza_okkk1_01_03_18

(Fot. Ostrowski Klub Karate Kyokushin)

Sekcja prowadzona przez sensei Radosława Grabowskiego wywalczyła trzynaście punktów i uplasowała się w pierwszej dziesiątce klubów w Polsce.

To efekt medalowych startów najlepszych zawodników Ostrowskiego KKK w tym m.in. Magdy Baczewskiej, która w organizowanym na łamach OstrowMaz24.pl plebiscycie Sportowiec Roku 2017 w regionie wywalczyła wysoką siódmą lokatę. Więcej o tym w artykule "Baczewska: Chcę wciąż walczyć o medale (wideo)".

W rankingu najwyższą lokatę zajął SSW Karate Kyokushin z Olecka z dorobkiem 28 punktów, przed UKKK Ippon Konstancin-Jeziorna - 27 pkt i Ostrołęckim Klubem Karate Kyokushin prowadzonym przez sensei Wiesława Orzoła - 26 pkt.

W klasyfikacji województw wygrało zdecydowanie Mazowsze z dorobkiem 131 pkt, przed Podkarpaciem - 70 pkt i Warmią i Mazurami - 53 pkt.