Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Piłka nożna


Piłka w regionie, czyli komu awans, komu spadek?

Dużymi krokami zbliża się runda wiosenna piłkarskich rozgrywek w naszym regionie. Walka o awans, ale również o utrzymanie z pewnością dostarczy dużo emocji. Jakie mogą być najkorzystniejsze rozstrzygnięcia w poszczególnych ligach dla zespołów z regionu?

ostrovia_mecz_04_09_17

Obecna sytuacja w rozgrywkach III ligi w grupie I jest taka, że żaden zespół nie spadnie do mazowieckich grup IV ligi. To z kolei sprawia, że kolejny zespół może utrzymać się w IV lidze mazowieckiej - grupie północnej, gdzie obecnie występuje Korona Ostrołęka.

Po wycofaniu się z rywalizacji piłkarzy Błękitnych Raciąż okazuje się, że nawet ostatni Bug Wyszków nie spadnie automatycznie do ligi okręgowej. Rozegra wówczas baraże o utrzymanie.

Wiele wskazuje zatem na to, że nikt z IV ligi mazowieckiej - grupy północnej nie spadnie do ligi okręgowej - grupy Ciechanów-Ostrołęka, w której występuje Ostrovia Ostrów Mazowiecka. Z okręgówki w górę największe szanse na awans mają z kolei piłkarze Wkry Żuromin. Obligatoryjnie spadek dotyczy z kolei jednego zespołu, czyli w tym momencie piłkarzy Wieczfnianki Wieczfnia Kościelna.

W takiej sytuacji z A klasy - grupy Ciechanów-Ostrołęka awans wywalczy nie jeden, a dwa zespoły, które uzupełnią skład ligi okręgowej na kolejny sezon. W tym momencie pozycje dające awans zajmują Kryształ Glinojeck i Orzeł Sypniewo. Bardzo dobrze okres przygotowawczy przepracowali piłkarze KS Wąsewo, którzy mają 11 punktów straty do miejsca premiującego awansem i na wiosnę mogą się liczyć w walce o najwyższe pozycje.

W przyszłym sezonie w rozgrywkach A klasy zagra także zdegradowany z IV ligi mazowieckiej - grupy północnej zespół Błękitnych Raciąż. Z kolei A klasę opuszczą dwa zespoły - w tym momencie Konopianka Konopki i Żak Szreńsk. Z B klasy najbliżej awansu są drużyny Korony II Ostrołęka i Wkry Radzanów, ale Iskra Zaręby Kościelne również nie powiedziała ostatniego słowa. Jaki scenariusz sprawdzi się na zakończenie sezonu? Czas pokaże.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies