Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Lekkoatletyka


V Leśny Bieg w Czarnowcu. Chcesz dołączyć?

To już dziesięć lat imprez sportowych, na które wspólnie zapraszają Marek Karczewski i Norbert Siemiątkowski. Dlatego V Leśny Bieg na nowej trasie w Czarnowcu ma być wydarzeniem wyjątkowym. Z każdym dniem lista uczestników rywalizacji staje się coraz dłuższa.

lesny_bieg_12_03_18

Dziesięć lat temu w Czarnowcu w gminie Rzekuń Marek Karczewski spontanicznie zebrał garstkę biegaczy i przy świetlicy wiejskiej odbył się pierwszy spontaniczny bieg. Nie było wówczas biegów w Olszewie-Borkach, w Goworowie, w Susku, Rydzewie, czy też w Ostrołęce oprócz znanego i rozpoznawalnego Międzynarodowego Półmaratonu Kurpiowskiego.

W 2014 roku w Czarnowcu odbył się I Leśny Bieg, również w tym samym miejscu odbyła się kolejna edycja imprezy. III Leśny Bieg w 2016 roku przeniósł się z kolei do Przystani w gminie Olszewo-Borki i rozgrywany był tu przez kolejne dwa sezony.

- Od początku do organizacji imprezy do pomocy włączyły się Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ostrołęka z nadleśniczym Zdzisławem Gadomskim i zastępcą Hubertem Pawelcem - mówi główny organizator zawodów Marek Karczewski. - Do Przystani zostaliśmy zaproszeni przez wójta Olszewa-Borek Krzysztofa Szewczyka. W tym roku wracamy spontanicznie do Czarnowca, liczymy na dobrą atmosferę i wysoką frekwencję.

Do rywalizacji zaprasza Klub Kolarski 24h z siedzibą w Czarnowcu, na którego czele stoi prezes Marek Karczewski. Jaka będzie trasa?

- To niespodzianka, bo trasa zostanie wyznaczona w pagórkowatym i miejscami podmokłym lesie między Czarnowcem, Rzekuniem i Daniszewem - informuje Marek Karczewski.

Bieg został zaplanowany na niedzielę 18 marca na godz. o 11.00. Zapisy do rywalizacji można dokonać do piątku 16 marca do godz. 20.00. Wpisowe w zależności od kategorii wiekowej w wysokości 30-40 zł. Zapisy prowadzone są poprzez stronę elektronicznezapisy.pl.


Dodaj komentarz