Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Noga z gazu. Drogówka kontroluje prędkość

Dziś od rana na terenie naszego miasta i powiatu, tak jak na całym Mazowszu, policjanci prowadzą działania pn. "Prędkość". Funkcjonariusze główną uwagę zwracają na to, czy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

dzialania_predkosc_26_09_17

Policyjne działania mają charakter ogólnopolski. Ich głównym celem jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Poniżej przypominamy jakich kar mogą spodziewać się kierujący za przekroczenie prędkości.

- do 10 km/h - do 50 zł i 0 punktów karnych,
- o 11-20 km/h - od 50 do 100 zł i 2 punkty,
- o 21-30 km/h - od 100 do 200 zł i 4 punkty,
- o 31-40 km/h - od 200 do 300 zł i 6 punktów,
- o 41-50 km/h - od 300 do 400 zł i 8 punktów,
- o 51 km/h i więcej - od 400 do 500 zł.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjant zatrzyma prawo jazdy w przypadku gdy kierujący pojazdem przekroczy prędkość dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

- Mając na uwadze także bezpieczeństwo pieszych apelujemy do kierujących o zdjęcie nogi z gazu szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych. Pieszych prosimy o zakładanie odblasków nawet w obszarze zabudowanym - st. sierż. Łukasz Kuliś z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Kontrole prędkości potrwają do późnych godzin wieczornych.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies