Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Firmy i instytucje | Urząd Skarbowy


Zmiany w uldze rehabilitacyjnej w rozliczeniu PIT (zdjęcia, wideo)

Urząd Skarbowy w Ostrowi Mazowieckiej zaprosił na spotkanie informacyjne na temat zmian w uldze rehabilitacyjnej w rozliczeniu PIT za 2017 rok. Zainteresowane osoby zaproszono do sali kinowej ostrowskiego domu kultury.

zmiana_ulga_rehabilitacyjna1_13_03_18

- Ulga rehabilitacyjna jest dokonywana w rozliczeniach rocznych zeznań podatkowych. Ulga dotyczy osób niepełnosprawnych oraz osób które mają na utrzymaniu taką osobę - powiedziała Małgorzata Zwierzyńska, ekspert skarbowy prowadzący spotkanie.

Ulgę rehabilitacyjną rozszerzono m.in. o odliczenie wydatków na utrzymanie psa asystującego oraz z tytułu wydatków związanych z używaniem samochodu osobowego, a także rozszerzenie prawa do odliczenia dla wszystkich osób niepełnosprawnych. W każdej sytuacji mowa o kwocie 2280 złotych.

Urząd Skarbowy podwyższył również dochód osoby niepełnosprawnej będącej na utrzymaniu podatnika do kwoty 10 tys. 80 złotych.

Spotkanie odbyło się w piątek 9 marca w sali kina Ostrovia przy ul. 11-go Listopada 5 w Ostrowi Mazowieckiej.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies