Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pozostałe

Sześć medali ciężarowców na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego

Ciężarowcy z Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów do lat 20 i 23. Podopieczni trenera Zygmunta Klepackiego zdobyli łącznie sześć medali, co dało im drugie miejsce drużynowo.

podnoszenie_ciezarow_30_03_18

Nasze miasto reprezentowali Wiktoria Deluga, Karolina Brzostek, Karolina Czernik, Krzysztof Pakuła, Damian Masłowski i Damian Piędziak.

W kategorii do lat 20 reprezentanci UOLKA zdobyli złoty medal (Wiktoria Deluga w kat. 53 kg) i trzy srebrne (Karolina Brzostek w kat. 58 kg, Karolina Czernik w kat. 90 kg i Krzysztof Pakuła w kat. 77 kg).

Damian Masłowski w kat. do 94 kg oraz Damian Piędziak w kat. +105 kg zdobyli srebrne medale w rywalizacji zawodników do 23 lat.

To był ostatni sprawdzian podopiecznych trenera Zygmunta Klepackiego przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w dniach 13-15 kwietnia w Mroczy (województwo kujawsko-pomorskie).

Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego odbyły się w sobotę 24 marca w Ciechanowie.