Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Dzień Ziemi - przeciwko zanieczyszczeniu planety plastikiem

Tegoroczne hasło światowego Dnia Ziemi brzmi: "End Plastic Pollution" i dotyczy walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. 22 kwietnia br. do akcji ratowania naszej planety przystąpi tysiące organizacji proekologicznych oraz mieszkańców różnych zakątków świata.

smieci_plastik_dzien_ziemi_15_04_18

Podczas obchodów Dnia Ziemi nie zabraknie happeningów, manifestacji, konferencji czy różnego rodzaju spotkań i wydarzeń promujących działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Poza walką z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami, tegoroczne obchody będą nawiązywały do problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Podejmowane będą działania mające na celu edukowanie społeczeństwa, aktywizacją i mobilizowaniem obywateli, aby aktywnie włączali się w oczyszczanie środowiska naturalnego.

Każdy człowiek powinien osobiście brać odpowiedzialność za stan środowiska. Nawet najmniejsze gesty jak recykling czy rezygnacja z plastikowych opakowań i sklepowych toreb, przyczynią się do ratowania Ziemi.

To już 48 światowe obchody Dnia Ziemi, które wypadają w niedzielę 22 kwietnia. Niebawem, bo w 2020 roku, jubileusz 50-lecia akcji.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies