Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Straż pożarna


"Stop pożarom traw". Inauguracja kampanii w powiecie ostrowskim

Od wielu lat wiosna to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Jest to jednak całkowicie błędne myślenie. Rzeczywistość wskazuje, że wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym.

trawa_ogien_16_04_18

Wypalanie traw jest także przyczyną wielu pożarów, które niejednokrotnie prowadzą niestety również do wypadków śmiertelnych. Rocznie w tego rodzaju zdarzenia śmierć ponosi kilkanaście osób.

Starosta ostrowski i komendant KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej zapraszają mieszkańców powiatu ostrowskiego na inaugurację kampanii informacyjnej "Stop pożarom traw".

- Kampania ma na celu uświadomienie społeczeństwa o negatywnych skutkach wypalania traw - wyjaśnia kpt. Rafał Kamiński, oficer prasowy ostrowskiej straży pożarnej.

Spotkanie inauguracyjne kampanie odbędzie się w czwartek 19 kwietnia w budynku OSP w Prostyni. Początek o godz. 18.00.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie kampanii "Stop pożarom traw".


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies