Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Zespół Pieśni i Tańca BezWianka świętował 15-lecie (zdjęcia, wideo)

Zespół Pieśni i Tańca BezWianka świętował wczoraj jubileusz 15-lecia działalności. Grupa zaprezentowała podczas uroczystości szeroki repertuar taneczny.

2018/05/bezwianka-15lecie-jpg_5af5ec40cb04f

Członkami ZPiT BezWianka są dorośli miłośnicy tańca i śpiewu ludowego.

W czasie istnienia przez zespół przewinęło się około 60 osób. Obecnie grupa liczy 20 tancerzy. Oprawą muzyczną zajmuje się Waldemar Jaszczak - akordeonista, prowadzeniem zajęć i organizacją pracy instruktor i choreograf Bożena Jakubczyk - inicjator powstania zespołu.

Zespół BezWianka wielokrotnie brał udział w wydarzeniach organizowanych w mieście i powiecie ostrowskim. Gościł również na scenach w kraju i zagranicą, m.in. w Bułgarii, Czarnogórze czy Litwie.

W programie zespołu są tańce narodowe - polonez, mazur, kujawiak i oberek, suity kurpiowskie - Puszcza Zielona i Biała, suita łowicka, tańce starej Warszawy "Warszawskie podwórze" oraz widowisko weselne, żydowskie "Wesele Sary".

Uroczystość 15-lecia zespołu odbyła się w piątek 11 maja w Klubie Garnizonowym przy ul. Bociańskiego 1 w Komorowie. Gościnnie podczas obchodów wystąpili zespół śpiewaczy Jarzębina z Broku oraz Dziecięcy Zespół Ludowy MDK.Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies