Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Zespół Pieśni i Tańca BezWianka świętował 15-lecie (zdjęcia, wideo)

Zespół Pieśni i Tańca BezWianka świętował wczoraj jubileusz 15-lecia działalności. Grupa zaprezentowała podczas uroczystości szeroki repertuar taneczny.

2018/05/bezwianka-15lecie-jpg_5af5ec40cb04f

Członkami ZPiT BezWianka są dorośli miłośnicy tańca i śpiewu ludowego.

W czasie istnienia przez zespół przewinęło się około 60 osób. Obecnie grupa liczy 20 tancerzy. Oprawą muzyczną zajmuje się Waldemar Jaszczak - akordeonista, prowadzeniem zajęć i organizacją pracy instruktor i choreograf Bożena Jakubczyk - inicjator powstania zespołu.

Zespół BezWianka wielokrotnie brał udział w wydarzeniach organizowanych w mieście i powiecie ostrowskim. Gościł również na scenach w kraju i zagranicą, m.in. w Bułgarii, Czarnogórze czy Litwie.

W programie zespołu są tańce narodowe - polonez, mazur, kujawiak i oberek, suity kurpiowskie - Puszcza Zielona i Biała, suita łowicka, tańce starej Warszawy "Warszawskie podwórze" oraz widowisko weselne, żydowskie "Wesele Sary".

Uroczystość 15-lecia zespołu odbyła się w piątek 11 maja w Klubie Garnizonowym przy ul. Bociańskiego 1 w Komorowie. Gościnnie podczas obchodów wystąpili zespół śpiewaczy Jarzębina z Broku oraz Dziecięcy Zespół Ludowy MDK.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies