Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Lekkoatletyka

Srebro i awans PSP Zaręby Kościelne (zdjęcia, wideo)

Świetnie zaprezentowały się zawodniczki Publicznej Szkoły Podstawowej w Zarębach Kościelnych w finałach międzypowiatowych czwórboju lekkoatletycznego na stadionie w Kadzidle. W zawodach wywalczyły srebrne medale i awans do finałów Mazowsza.

2018/05/zawody-miedzypowiatowe-czworboj-jpg_5b0529a8a13bc

W zawodach rywalizacja odbyła się w sprincie na 60 m, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal oraz biegu na 600 m w gronie dziewcząt i 1000 m w gronie chłopców.

W gronie dziewcząt zwyciężyły zawodniczki SP Kadzidło - 1133 pkt. Srebrne medale wywalczyła reprezentacja PSP Zaręby Kościelne - 1099 pkt, które wystąpiły w składzie: Amelia Gerszewska, Weronika Korytkowska, Małgorzata Maluchnik, Maja Prekiel, Julia Stołowska i Gabriela Świderska.

Kolejne miejsca zajęły: SP Troszyn - 1037 pkt, SP nr 2 Małkinia Górna - 932 pkt, SP nr 1 Ostrołęka - 929 pkt, PSP nr 1 Chorzele - 917 pkt, PSP Jednorożec - 780 pkt, SP nr 5 Wyszków - 744 pkt, SP nr 1 Wyszków - 428 pkt.

W gronie chłopców zwyciężyła PSP Jednorożec - 918 pkt, przed SP Olszewo-Borki - 839 pkt i na najniższym stopniu podium SP Prostyń - 835 pkt. Brązowe medale ekipa z gminy Małkinia Górna wywalczyła w składzie: Kacper Jakubik, Szymon Mariański, Mateusz Skoneczny, Jan Goś i Dawid Siewiński.

Kolejne pozycje przypadły: SP Krzynowłoga Mała - 804 pkt, SP nr 1 Ostrołęka - 801 pkt, SP nr 2 Wyszków - 778 pkt, SP Kadzidło - 749 pkt, SP nr 2 Małkinia Górna - 697 pkt.

Awans do finałów Mazowsza, które zostały zaplanowane na poniedziałek 4 czerwca w Pruszkowie uzyskały po dwie najlepsze drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców.