Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pozostałe

Brązowy medal Karoliny Brzostek w podnoszeniu ciężarów

Podopieczni trenera Zygmunta Klepackiego w kwietniu brali udział w Mistrzostwach Polski w Mroczny (woj. kujawsko-pomorskie). W podnoszeniu ciężarów rywalizowali juniorzy i juniorki do lat 20.

2018/05/podnoszenie-ciezarow-jpg_5b0bc85a6fbff Fot. archiwum prywatne

Uczniowski Ostrowski Ludowy Klub Atletyczny reprezentowało czworo zawodników - Karolina Brzostek, Dominika Derlatka, Karolina Czernik i Krzysztof Pakuła.

Najlepszy wynik uzyskała Karolina Brzostek, która z mistrzostw Polski w kategorii do 53 kg wróciła do domu z brązowym krążkiem. Świetne miejsce zdobyła z wynikiem 136 kg w dwuboju (63+73). Dla podopiecznej Zygmunta Klepackiego jest to pierwszy długo wyczekiwany medal z tego typu zawodów.

Pozostali reprezentanci UOLKA zajęli miejsca za podium. Dominika Derlatka wywalczyła szóste miejsce (z wynikiem 97 kg - 42+55), Karolina Czernik - ósme (117 - 55+62), a Krzysztof Pakuła - siódme (206 - 95+115).

Zawody w miejscowości Mrocza odbyły się w dniach 13-15 kwietnia.