Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Lekkoatletyka

Przemysław Dąbrowski z Rzekunia po raz drugi z rzędu okazał się najlepszy w Półmaratonie Kurpiowskim. Na trasie o długości 21.097 km finiszował z bardzo dobrym wynikiem 1:09:45, pokonując najgroźniejszych rywali z Polski, Ukrainy i Białorusi.

2018/05/artur-gawkowski-jpg_5b0bdbc9d5b8e

Najlepszym zawodnikiem z Ostrowi Mazowieckiej i powiatu ostrowskiego był Artur Gawkowski (Ostrów Biega), któremu pokonanie trasy półmaratonu zajęło 1:30:14.

Na podium znalazł się jeszcze drugi z biało-czerwonych Andrzej Leończuk z Zaścianek z rezultatem 1:10:14, który na finiszowych metrach uzyskał przewagę nad Ukraińcem Sergii Okseniukiem - 1:10:26.

Tuż za podium uplasował się kolejny zawodnik zza wschodniej granicy Iurii Vykhopen - 1:10:32, a na świetnym piątym miejscu zameldował się Damian Świerdzewski z Dzbenina - 1:11:01.

Kolejne miejsca w rywalizacji zajęli Białorusin Alex Sanko - 1:13:01, Ukrainiec Ivan Babaryka - 1:13:38 oraz Polacy - Konrad Nosarzewski ze Słupska - 1:17:17 i Krzysztof Kurzawa z Płocka - 1:20:33. Dziesiątkę najlepszych lekkoatletów w półmaratonie domknęła Czeska Petra Pastorova ze świetnym wynikiem - 1:22:10.

W II Kurpiowskiej Dziesiątce najlepszy wynik 34:01 zapisał na swoim koncie Michał Makowski z Ciechanowa, przed Marcinem Bryndą z Olecka - 35:16 i Kamilem Ślusarskim z Chorzel - 37:44. Najlepszą zawodniczką Kurpiowskiej Dziesiątki okazała się szósta na mecie w kategorii open Ukrainka Oksana Okseniuk z wynikiem 39:22.

Najlepszym zawodnikiem na 10 km z naszego regionu był Paweł Faltyn z Komorowa, który z wynikiem 49 minut i 17 sekund zajął trzydzieste czwarte miejsce.

Świetny rezultat w II Kurpiowskiej Dziesiątce uzyskały również siostry Malik z Podborza reprezentujące klub Ostrów Biega. Magdalena zajęła drugie miejsce w kategorii open kobiet i pierwsze w swojej kategorii wiekowej. Natomiast Olga w kategorii open ukończyła bieg na piątym miejscu, a w swojej kategorii wiekowej była druga, tuż za swoją siostrą. Bieg ukończyły z czasami 45:39 - Magdalena, 48:35 - Olga.

Pełne wyniki rywalizacji na stronie organizatora polmaratonkurpiowski.pl.