Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pływanie


Festiwal Kinder+Sport Radość z Pływania już w niedzielę

Festiwal Kinder+Sport Radość z Pływania już w najbliższą niedzielę zawita do Ostrowi Mazowieckiej. Gościem specjalnym wydarzenia będzie olimpijczyk Paweł Korzeniowski.

2018/06/kinder-mosir-jpg_5b20d131c8f1d

17 czerwca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej, w godz. 10.00-14.00 odbędzie się ostatni w tym roku, dziesiąty Festiwal Kinder+Sport Radość z Pływania. Wydarzenie ma na celu popularyzację aktywności fizycznej poprzez zabawę wśród najmłodszych oraz ich rodzin! Gościem specjalnym Festiwalu będzie olimpijczyk i ambasador programu Kinder+Sport – Paweł Korzeniowski.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej aktywizuje najmłodszych razem z Kinder+Sport. To 4. sezon, w którym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej zlokalizowany przy ul. Trębickiego 10, stawia na naukę pływania poprzez zabawę i wspólnie z programem Kinder+Sport realizuje wyjątkowe wydarzenie sportowe dla całych rodzin!

Cieszę się, że nasz obiekt będzie mieć po raz pierwszy okazję gościć Festiwal Kinder+Sport Radość z Pływania. Dla dzieci z Ostrowi Mazowieckiej będzie to doskonała okazja, aby w rodzinnej, przyjaznej atmosferze oswajać się z wodą. Jestem przekonany, że obecność Pawła Korzeniowskiego przyciągnie wielu małych uczestników i ich opiekunów – mówi Bartłomiej Pieńkowski, Dyrektor MOSiRu.

Podczas Festiwalu dzieci będą mogły spędzić czas bawiąc się w wodzie – przygotowane dla nich konkurencje sportowe zapewnią świetną rozrywkę, a rodziny zgromadzone na trybunach będą mogły kibicować podopiecznym. Liczę na to, że uczestnicy Festiwalu złapią bakcyla i częściej będą gościć na naszej pływalni. – mówi Piotr Kania, trener z ośrodka MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej.

Pod okiem Mistrza
Podczas niedzielnego Festiwalu ok. 120 dzieci z Ostrowi Mazowieckiej, zostanie zaproszonych do udziału
w wyjątkowej lekcji pływania, którą poprowadzi sam Paweł Korzeniowski – były pływak, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, olimpijczyk, a obecnie trener i ambasador programu Kinder+Sport.

Swoją przygodę z pływaniem rozpocząłem w wieku 7 lat i do dziś jest to moja ulubiona forma spędzania aktywnie czasu. Zdaję sobię sprawę jak ważne jest odpowiednie przygotowanie dziecka do nauki pływania – i tu ogromna praca spoczywa na rodzicach, jednak wiem również jak istotna jest atmosfera podczas pierwszych zajęć pływania i dlatego wraz z programem Kinder+Sport w calej Polsce organizujemy Festiwale pływania! Chemy inspirować dzieci i ich rodziców do bycia aktywnymi – podkreśla Paweł Korzeniowski.

Pod okiem Mistrza oraz profesjonalnego zespołu trenerów zarówno chłopcy, jak i dziewczynki będą zaproszeni do udziału w licznych grach i zabawach oswajających je z wodą, będą mogli nauczyć się współpracy
z rówieśnikami i zasad fair play. Każde dziecko aktywnie uczestniczące w Festiwalu zostanie nagrodzone medalem oraz otrzyma dyplom Radosnego Pływaka Kinder+Sport Radość z Pływania.

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies