Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Lekkoatletyka

Ewa Jagielska z medalami Mistrzostw Polski

Ewa Jagielska po raz kolejny zapisała na swoim koncie wartościowe wyniki. Zawodniczka LKS Ostrowianka zdobyła dwa medale na otwartych Mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 km.

2018/07/ewa-jagielska-jpg_5b3c7ee1e18fb Ewa Jagielska, fot. archiwum prywatne/Facebook

W dwunastej edycji Biegu Ursynowa na pięciokilometrowej trasie ostrowianka osiągnęła bardzo wartościowy rezultat - 16 minut 35 sekund.

Biegaczka z Ostrowi Mazowieckiej zajęła drugie miejsce w kategorii open kobiet dobiegając do mety zaledwie dwie sekundy za triumfującą Renatą Plis z Krakowa. W kategorii K35 nie miała sobie równych i sięgnęła po złoto.

- Gdy kilka lat temu zaczynałam biegać to nawet przez chwilę nie zamarzyłam o medalu Mistrzostw Polski. Dziś mam pieć medali na ścianie. Droga była bardzo ciężka i kręta. Śmiem powiedzieć, że moje bieganie zdominowało życie rodzinne. Wszystko kręci się wokół moich treningów. Dziękuję mojemu mężowi, który mi tę drogę utorował i zawsze we mnie wierzył - napisała na swoim facebookowym profilu Ewa Jagielska.

W kategorii open zawodniczka LKS Ostrowianka zajęła wysokie 36 miejsce na ponad 2 tys. biegaczy. Wygrał Yared Shegumo z Warszawy z czasem 14 minut 27 sekund.

Więcej o biegu na stronie biegursynowa.com.