Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Piłka nożna


Komu awans, komu spadek? Debata w COOZPN

Piłkarze z naszego regionu w najbliższych dniach rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w rozgrywkach od IV ligi aż do B klasy. Ciechanowsko-Ostrołęcki Okręgowy Związek Piłki Nożnej nie podjął jeszcze decyzji odnośnie regulaminy w nowym sezonie.

2018/05/kibice-ostrovia-jpg_5b067add445f0

Sytuacja jest jasna w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej w grupie północnej. Pierwszy zespół na zakończenie sezonu rozegra baraż o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Z kolei IV ligę opuści minimum dziewięć zespołów.

Z ligi okręgowej Ciechanów-Ostrołęka awans uzyska bezpośrednio mistrz. Wicemistrz zagra w meczu barażowym, a jego rywal z innej grupy zostanie wyłoniony w wyniku losowania przeprowadzonego w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej. Ligę okręgową obligatoryjnie opuszczą prawdopodobnie dwa zespoły.

Dwa zespoły z A klasy powinny z kolei uzyskać awans do ligi okręgowej, a dwa spadną do B klasy. Możliwe również, że COOZPN stworzy zamiast bezpośredniego awansu możliwość rozegrania barażowego meczu przedostatniego zespołu ligi okręgowej z wicemistrzem A klasy na zakończenie sezonu.

Jak informuje COOZPN w dniach 9-13 lipca planowane jest posiedzenie zarządu na którym zapadną ostateczne decyzje odnośnie awansów i spadków w niższych klasach rozgrywkowych. Więcej o zmianach w regulaminach rozgrywek piszemy w naszym serwisie sportowym w dziale Piłka nożna.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies