Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Rusza protest policjantów. Do strajku włączają się też ostrowscy mundurowi

Polscy policjanci rozpoczynają protest. Funkcjonariusze nie zamierzają jednak zejść ze służby i nadal będą dbać o bezpieczeństwo. Zamiast wystawiać mandaty za drobne przewinienia, będą pouczać. Do akcji przyłączają się też ostrowscy mundurowi.

2018/07/policja-mundur-jpg_5b4492047c151

Rusza akcja protestacyjna Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

Celem jest m.in. zwrócenie uwagi społeczeństwa na złą sytuację materialną policjantów. Niektóre jednostki zostały już oflagowane, a na części radiowozów zawieszono niebieskie wstążki.

Policjanci żądają m.in. podwyżek, płatnych nadgodzin czy powrotu do uprawnień emerytalnych sprzed 2013 roku. Jeśli rząd nie spełni postulatów, policyjni związkowcy planują tzw. strajk włoski oraz ogólnopolską manifestację. Mundurowi nie zamierzają jednak zejść ze służby i nadal będą dbać o bezpieczeństwo.

- Do akcji włączają się sukcesywnie jednostki z całej Polski. Policjanci nie będą wystawiać mandatów karnych za drobne przewinienia. Zamiast tego będą pouczać. Poważne przypadki naruszeń porządku lub przepisów ruchu drogowego nadal jednak będą karane mandatami - powiedział w rozmowie z nami podinsp. Dariusz Brzezicki, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu.

Do akcji - jak poinformował nas podinspektor - włączają się również mundurowi z Ostrowi Mazowieckiej. Protest ma zakończyć się z chwilą podpisania satysfakcjonującego porozumienia ze stroną rządową.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies