Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Zatrzymano dwóch nieodpowiedzialnych kierowców

Ostrowscy policjanci w przeciągu kilku dni zatrzymali dwóch kierujących, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem popełnili przestępstwa zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

2018/05/alkomat-jpg_5b07fd6b98155

Policjanci z wydziału ruchu drogowego kontrolują kierowców poruszających się po drogach powiatu ostrowskiego.

- Dzięki tak intensywnym działaniom funkcjonariusze eliminują z dróg nieodpowiedzialnych kierujących, którzy wsiadając za kierownicę auta zagrażają bezpieczeństwu innych użytkowników dróg - wyjaśnia st. sierż. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

W piątek 6 lipca po południu w Orle policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciężarówką mercedes z naczepą 30-letniego mieszkańca powiatu wysokomazowieckiego.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 30-latek ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Warszawie. Kierujący był trzeźwy.

W poniedziałek 9 lipca około południa na drodze krajowej nr 63 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym mercedesem 31-letniego mieszkańca województwa podlaskiego.

Powodem zatrzymania kierującego było przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o 56 km/h. Jednak nie tylko to 31-latek miał na sumieniu. Mężczyzna był nietrzeźwy miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie, ponadto nie miał uprawnień do kierowania.

- Apelujemy do kierujących o zdrowy rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Natomiast za nie stosowanie się do sądowego zakazu grozi do trzech lat pozbawienia wolności - dodaje rzecznik prasowy ostrowskiej policji.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies