Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Lekkoatletyka

Ewa Jagielska z kolejnymi sukcesami

Udane występy na swoim koncie zapisała zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego Ostrowianka Ewa Jagielska w Lublinie i Warszawie. Zawodniczka z Ostrowi Mazowieckiej w stolicy stanęła na najwyższym stopniu podium.

2018/08/ewa-jagielska-bieg-powstanie-warszawskie-jpg_5b6bf0e842a62 Ewa Jagielska ze złotym medalem, fot. archiwum prywatne/Facebook

Podczas 28 Biegu Powstania Warszawskiego, który się odbył w sobotę 28 lipca, na trasie 5 km Ewa Jagielska nie miała sobie równych.

Rywalizację w stolicy kraju zawodnika LKS Ostrowianka zakończyła z czasem 16 minut i 32 sekundy co dało jej zwycięstwo wśród kobiet, a na wszystkich startujących (3628 osób!) zajęła wysokie dwunaste miejsce.

Wcześniej ostrowianka wzięła udział w mistrzostwach Polski. W zawodach rozegranych w dniach 20-22 lipca w Lublinie startowała na dystansie 5 km.

Rywalizację w prestiżowych zawodach zakończyła na wysokim czwartym miejscu. Ewa Jagielska musiała uznać wyższość Pauliny Kaczyńskiej (WMLKS Pomorze Stargard), Katarzyny Rutkowskiej (KS Podlasie Białystok) i Matyldy Kowal (CWKS Resovia Rzeszów). Bieg ukończyła z czasem 16:31.24.