Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Chcesz zostać żołnierzem? Wstąp do korpusu szeregowych

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Wyszkowie informuje, że istnieje możliwość odbycia służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych. Służba przygotowawcza odbywa się w ośrodkach szkolenia i jednostkach wojskowych, będzie prowadzona od 4 i od 25 września br.

zolnierz_02_05_17

Po odbyciu służby przygotowawczej kandydat może przystąpić do kwalifikacji do służby zawodowej w jednostkach wojskowych lub wstąpić do terytorialnej służby wojskowej.

Do służby przygotowawczej może być powołana osoba: niekarana za przestępstwo umyślne, posiadająca obywatelstwo polskie, odpowiednią zdolność fizyczną (kategorię zdrowia A) i psychiczną do pełnienia służby wojskowej, wiek co najmniej 18 lat i wykształcenie minimum gimnazjalne.

W trakcie służby przygotowawczej żołnierz otrzymuje:
- wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie,
- uposażenie w wysokości 960 zł miesięcznie,
- po odbyciu służby przygotowawczej dodatkowo - odprawę w wysokości 1530 zł.

Wszyscy chętni do odbycia służby przygotowawczej mogą zgłaszać się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie w terminie do 30 sierpnia br. (ze względu na konieczność odbycia badań w pracowni psychologicznej). Czteromiesięczna służba przygotowawcza będzie prowadzona od września do grudnia br.

Szczegółowe informacje dotyczące służby przygotowawczej można uzyskać pod numerem telefonu 261-865-937 lub na stronie internetowej WKU w Wyszkowie.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies