Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Planujesz internetowe zakupy? Bądź czujny

Wybierając przedmiot w sklepach internetowych zwracamy uwagę przede wszystkim na jego wygląd, cechy i cenę, która często jest kusząca i przyćmiewa nam inne ważne aspekty dokonywanych zakupów. Ostrowska policja apeluje o czujność i rozwagę przy dokonywaniu tego typu transakcji.

internet_komputer_30_05_17

Co jakiś czas do policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, zgłaszają się kolejne osoby, które informują o różnego rodzaju oszustwach przy dokonywaniu transakcji sprzedaży bądź zakupu przedmiotów przez internet.

- Przed zakupem należy dokładnie przejrzeć zdjęcia towaru, ewentualnie zwrócić się z prośbą o nadesłanie dodatkowych. Sprzedawca ma obowiązek podania formy płatności oraz sposób dostarczenia zakupionej rzeczy. Warto na to zwrócić uwagę. Najlepszą formą jest wybranie opcji płatności za pobraniem. Wpłacanie zaliczki przed otrzymaniem towaru jest ryzykowne, może narazić nas na niepotrzebne nerwy, a w ostateczności stratę pieniędzy - informuje sierż. szt. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Do momentu otrzymania towaru należy zachować dokumenty związane z transakcją oraz potwierdzenie zapłaty, gdyby sprawdził się czarny scenariusz i padniemy ofiarą nie uczciwego sprzedawcy.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies