Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Kolejne działania "NURD"

Ostrowscy policjanci prowadzili działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Mundurowi apelują o odpowiedzialne zachowania i rozsądek na drogach, a także o zakładanie elementów odblaskowych.

2018/08/288-45141-jpg_5b6d79a314437Fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Pod pojęciem niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, kryją się piesi i rowerzyści. Ta grupa jest szczególnie narażona na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych.

- Wynika to z faktu, że nie jest chroniony przed konsekwencjami zderzenia z autem tak jak kierujący samochodem, którego zabezpieczają np. pasy czy poduszki powietrzne oraz sama konstrukcja pojazdu - wyjaśnia sierż. szt. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

Podczas czwartkowych działań (9 sierpnia - przyp. red.) policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów przez pieszych i rowerzystów.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies