Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


W niedzielę zakaz handlu

W najbliższą niedzielę zakupów nie zrobisz. W myśl nowej ustawy, którą sejm przyjął 24 listopada 2017 roku, w Polsce obowiązuje zakaz handlu w wybrane niedziele. Od roku 2020 ograniczenia handlu obejmą niemal wszystkie niedziele w roku, poza niewielkimi wyjątkami.

handel_zakupy_16_03_18

W myśl ustawy od 1 marca 2018 roku handel jest dozwolony w każdą pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, co oznacza, że zakaz obejmuje aż 23 niedziele w roku. Dodatkowo zakazem objęte będą także niedziele handlowe, w które wypadnie święto.

W 2019 roku handlowa będzie tylko ostatnia niedziela miesiąca, zaś od 2020 roku zakaz obejmie wszystkie tzw. czerwone kartki w kalendarzu. Od wprowadzonych ograniczeń będą obowiązywały wyjątki. Zakupy będzie można zrobić np. w niedzielę przed Wielkanocą i dwie niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia czyli tzw. niedziele handlowe. W 2020 roku handel będzie dozwolony, poza niedzielami przedświątecznymi, także w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. Ponadto w wigilię Bożego Narodzenia i w Wielką Sobotę sklepy będą mogły być otwarte do godz. 14.00.

Daty, w które obowiązuje jeszcze zakaz niedzielnego handlu w 2018 roku:
- 12 i 19 sierpnia (niedziela),
- 9, 16 i 23 września (niedziela),
- 14 i 21 października (niedziela),
- 11 i 18 listopada (niedziela),
- 9 grudnia (niedziela).


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies