Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Jak umeblować pokoik dla niemowlaka?

Planujesz osobny kącik dla swojego bobasa? Chcesz, aby przestrzeń, w której maluszek będzie spał i rozwijał się była atrakcyjna i dostosowana do jego potrzeb? Podpowiadamy, jak umeblować pokój dla maluszka.

2018/08/lozeczko-turystyczne-lionelo-jpg_5b6dd5d982dba

Ostatnie dwa miesiące przed porodem powinniście poświęcić na poszukiwania idealnych mebli do dziecięcego pokoiku. Gdy już znacie płeć i przybliżony termin porodu, dużo łatwiej będzie znaleźć odpowiednie mebelki. Pamiętaj, aby racjonalnie wszystko zaplanować. Należy wybrać jedynie te przedmioty, które faktycznie Wam się przydadzą. Nie ma sensu zagracać przestrzeni dla dziecka licznymi regałami, malutkimi szafeczkami i komodami. Najważniejsze jest to, aby znaleźć nowe meble, które nie będą pokryte toksycznymi substancjami, szkodliwymi dla dziecka. Jeżeli wcześniej kupisz meble, uda się wyplenić z pokoju nieprzyjemny zapach, który zwykle towarzyszy regałom, szafom i komodom. Uda się wywietrzyć pokoi na czas, a maluszek będzie mógł dzięki temu spać w bardzo dobrych warunkach.

Jakie meble powinny znaleźć się w niemowlęcym pokoju?

Pierwszym, podstawowym meblem, który musicie kupić jest łóżeczko. Na rynku dostępne są modele wykonane z drewna lub płyty wiórowej. Mają one prostą konstrukcję. Jeżeli jednak szukasz czegoś bardziej funkcjonalnego, zdecyduj się na modele z wyciąganymi bokami. Nabędziesz dzięki temu łóżeczko, które z czasem można będzie przekształcić w tapczanik, na którym będzie mógł spać 3-4 letni szkrab. Z takiego mebla dziecko będzie mogło korzystać przez lata. Jako łóżeczko dla niemowlaka doskonale sprawdzi się klasyczne łóżeczko turystyczne dwupoziomowe. Nie dość, że będziesz mógł z niego korzystać w domu to jeszcze wspaniale sprawdzi się podczas wakacyjnego wyjazdu.

Kolejnymi meblami, które powinny znaleźć się w dziecięcym pokoju jest szafa oraz komoda. Można będzie wykorzystać je do przechowywania ubranek, pościeli oraz zabawek dziecka. Meble te powinny być dopasowane pod względem stylistycznym do łóżeczka. Należy zadbać, aby zarówna szafa, jak i komoda były pojemne. Dzięki temu dziecko skorzysta z nich także, gdy już będzie chodziło do przedszkola.

Dobrym pomysłem na to, aby ładnie wyeksponować książeczki oraz zabawki dziecka jest umieszczenie w dziecięcym pokoju regału. Dostępne są specjalne meble z wąskimi półeczkami, na których wszystko można będzie ładnie poukładać.

Nie zapomnij tez wyposażyć pokoik dziecka w praktyczne wielofunkcyjne krzesełko do karmienia Chicco model Polly Magic Relax . Dzięki połączeniu tradycyjnego krzesełka do karmienia z eleganckim bujaczkiem i leżaczkiem będziesz z niego mógł korzystać od narodzin aż do osiągnięcia wieku 3 lat. To naprawdę przydatny sprzęt.

Bezpieczne meble dla dzieci

Pamiętaj, aby wszystkie szafki, które umieszczasz w dziecięcym pokoju miały zwalniające szuflady, których nie da się łatwo zasunąć lub zamknąć. Dzięki temu roczne dziecko, które zaczyna już chodzić i jest ciekawe świata, nie przytrzaśnie sobie paluszków. Warto także przykręcić regały, komody i szafy do ściany. Dzięki temu, gdy dziecko zacznie chodzić i będzie chciało wdrapać się na mebel, nie przewróci się wraz z nim.

Wszystkie opisane mebelki dla dzieci kupicie w Sklepie Internetowym TechSat24.pl. Zapraszamy!

Artykuł sponsorowany


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies