W ubiegły weekend, 26. i 27. maja w Zielonej Górze odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA 2012 organizowany po raz trzeci przez Zielonogórski Ośrodek Kultury oraz Fundację Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści”.
W sobotnim koncercie konkursowym w zielonogórskim klubie Hydro(za)gadka wzięło udział 26 wokalistów wybranych spośród 91 zgłoszeń przez radę artystyczną pod przewodnictwem Aleksandra Maliszewskiego, kompozytora, dyrygenta, założyciela bardzo popularnej kiedyś orkiestry Alex Band oraz 6 laureatów festiwali regionalnych będących eliminacjami do FUMY.
Nasze miasto oraz województwo mazowieckie jako jedna z dwóch laureatek Mazowieckiego Festiwalu Piosenki „Rozdźwięki” w Izabelinie reprezentowała związana na co dzień z Ostrowskim Studiem Piosenki niedawna zwyciężczyni VII Ostrowskiego Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej Kinga Goca.
Znalazła się ona, jako jedna z 11 osób będących laureatami festiwalu, w niedzielny Koncercie Galowym. Koncert Galowy odbył się w amfiteatrze im. Anny German, tym samym, w którym kiedyś odbywał się Festiwal Piosenki Radzieckiej, a teraz rokrocznie odbywa się Festiwal Piosenki Rosyjskiej, zaś laureaci wystąpili z orkiestrą festiwalową pod kierunkiem Krzysztofa Mrozińskiego.
Gwiazdą wieczoru była Patrycja Markowska. Jury pod przewodnictwem Aleksandra Maliszewskiego postanowiło przyznać jej nagrodę Dyrektora Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Serdecznie Kindze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
źródło: MDK, Foto: Gazeta Lubuska
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.