Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Samochody na wynajem - dlaczego warto z nich korzystać?

Wydawać by się mogło, że w XXI wieku, gdy w krajach rozwiniętych znaczna część obywateli posiada własne samochody, a publicznym transportem zbiorowym można poruszać się za przysłowiowe grosze w całkiem niezłych warunkach, mało kto korzysta z wypożyczalni samochodów. Okazuje się jednak, że wartość rynku wynajmu samochodów wciąż rośnie.

2018/09/samochod-pojazd-kierownica-jpg_5b9903b1f40f1

Tempo wzrostu tej dziedziny gospodarki ocenia się na 8 proc. rocznie. Na terenie Polski funkcjonuje około tysiąc wypożyczalni udostępniających swoje samochody co roku niemal 17 milionów razy.

Duży ruch w interesie generują między innymi przybywający do naszego kraju turyści wykazujący potrzebę wypożyczenia auta już na lotnisku. Najem opłaca się też biznesmenom i osobom przebywającym w delegacji (źródło: kraktravel.pl/charakterystyka-klienta-biznesowego/ckyv/rynek-wynajmu-aut-w-polsce-statystyki-dane-wskazniki.html). Nadal jednak daleko nam do krajów takich jak Wielka Brytania, której mieszkańcy chętnie i często korzystają z usług wypożyczalni typu london escorts.

Kto korzysta z usług wypożyczalni samochodów?
Między innymi osoby, które wybierają się w podróż, znaczną część trasy pokonują samolotem lub pociągiem, a dopiero po przybyciu na miejsce już dużo mniejsze odległości chcą przebyć autem. Są to również rodziny wybierające się na zagraniczne wakacje lub weekend za miasto, nie dysponujące własnym środkiem transportu. Częstą przyczyną podpisywania umów na wynajem krótkoterminowy jest też awaria własnego samochodu czy konieczność zaangażowania dodatkowego auta w życie rodziny. Niektórzy przedwcześnie decydują się na sprzedaż auta nie mając jeszcze dla niego zastępstwa, wtedy wypożyczalnie samochodów ratują ich z opresji.

Jak wypożyczyć pojazd?
Przez całą procedurę najmu przebrniesz w kilka chwil, bez wychodzenia z domu. Większość wypożyczalni samochodów posiada już swoje własne strony www, na których prezentuje flotę pojazdów wraz z opisem oraz cennik, w zależności od długości najmu. Zanim jednak rozpoczniesz poszukiwania określ swoje oczekiwania względem usługi i samochodu. Czy powinien być nowoczesny czy zadowoli Cię auto średniej klasy? Oczekujesz dostarczenia pojazdu pod wskazany adres czy sam pofatygujesz się do wypożyczalni? Czy interesują Cię usługi dodatkowe? Udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania pozwoli Ci wyeliminować oferty, które nie spełniają Twoich oczekiwań. Jeśli już znajdziesz tą idealną, nie pozostanie Ci nic innego jak zarezerwować pojazd i zapłacić zaliczkę, co stanowi jej kluczowy warunek. 

Artykuł sponsorowany


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies