Pierwszy punkt Ostrovii w lidze kobiet

Piłkarki Ostrovii Ostrów Mazowiecka w spotkaniu szóstej kolejki III ligi mazowieckiej zremisowały z WAP Warszawa 1:1. Podopieczne trenera Michała Kacprzaka decydującego o losach meczu gola strzeliły w doliczonym czasie gry.

2018/05/ostrovia-kobiety-jpg_5af74476012f9

Spotkanie w stolicy kraju dobrze rozpoczęło się dla gospodyń. W czternastej minucie meczu piłkę w siatce umieściła Laura Żyłkowska. W kolejnych minutach meczu obie drużyny miały problem ze stwarzaniem dogodnych sytuacji strzeleckich i po pierwszej połowie Warszawska Akademia Piłkarska prowadziła 1:0.

Po zmianie stron podopieczne trenera Michała Kacprzaka próbowały zrobić wszystko, aby zanotować pierwszy punkt w obecnym sezonie ligowym. Zespołowi z Ostrowi Mazowieckiej brakowało skuteczności.

W doliczonym czasie gry Ostrovia potrafiła jednak doprowadzić do wyrównania. Pewnym strzałem bramkarkę WAP Warszawa pokonała Amelia Skowrońska. Ostatecznie na stadionie w Warszawie doszło do podziału punktów.

Kolejnym rywalem Ostrovii będzie Mazovia Grodzisk Mazowiecki. Konfrontacja na stadionie przy ulicy Warchalskiego zostanie rozegrana w niedzielę 14 października o godz. 12.00.

WAP Warszawa - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:1 (1:0)
Bramki: Żyłkowska 14. - Skowrońska 80.+2

WAP: Rączka - Jakubowska, Markowska, Bartnicka, Głodowska, Janicka (48. Szwarc), Kuligowska (41. Sitek), Marczewska, Miśkiewicz (59. Stróżyńska), Turowska (50. Komorowska), Żyłkowska oraz Ładyńska

Ostrovia: Kazanowska - Cichowska, Figoń, Grabowska, Jarmoluk (75. Dzierka), Komor, Kordyszewska, Malinowska, Pakieła (70. Bączyk), Skowrońska, Śladewska