Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Tenis


Para Gęsina-Rępa najlepsza w turnieju mikstów (zdjęcia, wideo)

Bożena Gęsina i Waldemar Rępa zwyciężyli w czwartym turnieju mikstów w tenisie ziemnym. Po emocjonującym boju w finale zawodów triumfatorzy rozgrywek pokonali Agatę Dębek i Sylwestra Puchalskiego 7:3.

2018/10/final-turniej-mikstow-jpg_5bbc7d04427d3

W zawodach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej wystąpiło łącznie 10 par.

W grupie A rywalizowali Ewa i Rafał Dylewscy, Ewa Dziurda i Artur Borowy, Joanna Korzeb i Andrzej Rutkowski, Emilia Pecura i Bogdan Knap oraz Maja i Waldemar Dziurdowie.

Do półfinałów awansowali Waldemar i Maja Dziurdowie, którzy wygrali wszystkie cztery spotkania. Na drugim miejscu uplasowali się Joanna Korzeb i Andrzej Rutkowski.

W drugiej grupie o awans do najlepszej czwórki walczyli Bożena Gęsina i Waldemar Rępa, Agata Dębek i Sylwester Puchalski, Grażyna Reluga i Jarosław Gołaszewski, Natalia i Mirosław Mazuchowie oraz Renata Wójcik i Wojciech Gęsina. Rywalizacja pomiędzy tenisistami w grupie B była niezwykle emocjonująca.

Najlepszą parą okazała się Agata Dębek wraz z Sylwestrem Puchalskim, którzy ulegli jedynie Grażynie Reludze i Jarosławowi Gołaszewskiemu. Z drugiego miejsca do półfinału awansowali Bożena Gęsina i Waldemar Rępa.

W półfinałowych starciach zmierzyli się Maja i Waldemar Dziurdowie z Bożeną Gęsiną i Waldemarem Rępą oraz Joanna Korzeb i Andrzej Rutkowski z Agatą Dębek i Sylwestrem Puchalskim. Lepsi z tych pojedynków wyszli tenisiści z grupy B, którzy pokonali kolejno swoich rywali 7:3 i 7:6.

W finale doszło do rewanżu. W grupie para Dębek-Puchalski wygrała z Gęsina-Rępa 7:3. W finale wynik był identyczny, tyle że na korzyść pary Gęsina-Rępa. Dla najlepszych par czekały puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Turniej mikstów na kortach tenisowych przy ulicy Różańskiej w Ostrowi Mazowieckiej odbył się w sobotę i niedzielę 6-7 października br.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies