Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Teatr


Musical "Ludzi z pasją" na półmetku

Na trasie musicalowej ostrowskiego stowarzyszenia "Ludzie z pasją" znajduje się dziesięć miejscowości na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego. Spektakl "Ramię w ramię ku niepodległości" został już zagrany w Małkini Górnej, Makowie Mazowieckim, Wąsewie, Pułtusku i Myszyńcu. Na artystów czeka jeszcze pięć miejscowości.

2018/10/musical-niepodleglosc-jpg_5bbca72d3e447

Musical ukazuje postawy dwóch pokoleń rodziny Zbrojewiczów, które na tle rozłamu historycznego borykają się z trudnymi wyborami. Rozterki i wewnętrzne dylematy Julka, jego ojca oraz stryja rozgrywają się podczas epizodów z okresu I wojny światowej.

Spektakl zostanie jeszcze przedstawiony w Bogutach-Piankach (13 października o godz. 17.00 w hali sportowej przy szkole podstawowej), Różanie (14 października o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Upowszechniana Kultury), Wiźnie (27 października o godz. 19.30 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela), Sulejówku (28 października o godz. 17.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3) oraz Ostrowi Mazowieckiej (11 listopada o godz. 19.30 w hali sportowej MOSiR przy ul. Trębickiego).

Pokazując dzieło szerszej widowni organizatorzy pragną zaangażować społeczność w poznanie historii odzyskania niepodległości oraz uwrażliwić na postawy patriotyczne. W obecnym zabieganiu i pędzie za dobrami materialnymi chcą zatrzymać na chwilę każdego z widzów i przenieść go w czasy, w których główną rolę odegrały moralne wartości i heroiczne czyny przodków. Organizatorzy zapewniają, że taka forma przekazu zainteresuje zarówno osoby starsze, jak i młodzież. Chcą, aby poprzez ten obraz każdy człowiek lepiej zapoznał się z historią wolnego już kraju.

Projekt dofinansowano ze środków programu wieloletniego "Niepodległa" na lata 2017-2022 w ramach programu dotacyjnego "Niepodległa" oraz przez sponsorów.

Organizatorem przedsięwzięcia jest ostrowskie stowarzyszenie "Ludzie z Pasją". Reżyserią musicalu zajął się Piotr Trentowski, natomiast scenariusz napisał Michał Świderski. Muzykę skomponował Miłosz Podbielski, a całe przedsięwzięcie koordynują Dominika Potomska i Paweł Pecura.

Projekt został objęty patronatem medialnym przez nasz portal - www.ostrowmaz24.pl.

Zobacz również:
Premiera niepodległościowego musicalu w Małkini Górnej (zdjęcia, wideo)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies