Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Lekkoatletyka


Dobre wyniki biegaczy z powiatu w Susku Starym (zdjęcia, wideo)

Już po raz szósty odbył się bieg pamięci marynarzy i ułanów w Susku Starym. Zawodniczki i zawodników z całego regionu, a także najdalszych zakątków naszego kraju do rywalizacji w biegu na dystansie 10 km. Najlepszy okazał się tym razem Krzysztof Żebrowski z Makowa Mazowieckiego.

2018/10/bieg-pamieci-ulanow-marynarzy-jpg_5bbd275763104

Celem organizowanych zawodów jest promowanie biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej, oraz uczczenie pamięci poległych 53 marynarzy i 18 ułanów, którzy polegli w obronie ziemi rzekuńskiej podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku.

Zawody w Susku Starym cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i mimo że organizatorzy wprowadzili limit 250 zawodniczek i zawodników, to chętnych do udziału w imprezie jest znacznie więcej. W tym roku na 10 km z Suska Starego przez Nową Wieś Wschodnią, Ołdaki, Zabiele, z metą w Susku Starym najlepszy okazał się Krzysztof Żebrowski z Makowa Mazowieckiego z wynikiem 34 minut i 14 sekund. Reprezentant Dąbrowski Team pewnie wyprzedził kolejnych w stawce zawodników - Andrzeja Godlewskiego z Borawskich - 35 minut i 28 sekund oraz Roberta Michajłowa z Myszyńca - 35 minut i 59 sekund.

Najlepszym reprezentantem Ostrowi Mazowieckiej okazał się Dawid Likwiarz, który przekroczył metę jako dwunasty z czasem 39 minut i 17 sekund. W sumie rywalizację w szóstej edycji imprezy ukończyło 236 zawodniczek i zawodników. Zobacz pełne wyniki rywalizacji.

W gronie kobiet najlepsza okazała się Paulina Waliszek z Warszawy - 42 minuty i 22 sekundy, przed Aleksandrą Matejkowską z Łomży - 44 minuty i 49 sekund i Barbarą Wojnar z Kruków - 45 minut i 54 sekundy. W sumie na trasie rywalizowały 55 pań. Z powiatu ostrowskiego najlepsza okazała się Magdalena Malik z Podborza, która przekroczyła metę jako siódma z kobiet. Zobacz szczegółowe wyniki.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies