Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Wydłużono godziny przyjęć kandydatów do służby w policji

Od 15 października br. zostaną wydłużone godziny przyjęć kandydatów do służby w policji. Ostrowski zespół kadr i szkolenia będzie przyjmował osoby zainteresowane służbą w policji w każdy wtorek do godz. 18.00.

2018/07/policja-czapka-jpg_5b56e425ef15c

Zawód policjanta jest służbą i wymaga od kandydatów określonych predyspozycji, a także chęci robienia w życiu czegoś pożytecznego oraz pracowania na rzecz społeczeństwa. Należy brać pod uwagę, że ta droga zawodowa może rzutować na całe życie, a wyzwania, które trzeba będzie podejmować nie będą łatwe.

- Podejmując służbę w policji trzeba być odważnym, silnym psychicznie i odpornym na stres. Jednak, jednocześnie jest to zawód dający wiele satysfakcji, a wdzięczność osób, którym udzieliło się pomocy, bywa bezcenna. Wybierając swoją przyszłość warto wiedzieć, że policja oferuje szeroki wachlarz możliwości rozwoju, a także uzupełniania swojego wykształcenia na poziomie studiów różnego stopnia i w ramach szkoleń specjalistycznych. Mówiąc o predyspozycjach, oprócz tych podstawowych, wymienionych wcześniej, odpowiednio wykorzystane będą te bardzo indywidualne. Konkretną ścieżkę kariery można bowiem wybrać w różnych dziedzinach - informuje sierż. szt. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Pion prewencji, to policjanci najczęściej widziani w naszym społeczeństwie, umundurowani, w patrolach, dbających o bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej, interweniujący wówczas, gdy komuś dzieje się krzywda, ale także zabezpieczający imprezy masowe lub zajmujący się konwojowaniem osób zatrzymanych.

Pion kryminalny i śledczy, to mówiąc ogólnie, wydziały od których oczekuje się skutecznego, szybkiego zatrzymania przestępców oraz zbierania informacji operacyjnych i wykonywania czynności stanowiących później materiał dowodowy kierowany do sądów.

Policja jako instytucja nie mogłaby funkcjonować bez wsparcia pionu logistycznego, wspierającego pracę funkcjonariuszy na każdym etapie. To wydziały odpowiedzialne za transport, gospodarkę materiałową i finanse, ale także specjaliści z zakresu łączności i informatyki lub zamówień publicznych.

Osoby zainteresowane przyjęciem do służby w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. płk. Piłata 12 powinny zgłosić się osobiście z dokumentami do zespołu kadr i szkolenia - pokój nr 11 w poniedziałki - godz. 8.00-16.00, wtorki 8.00-18.00 od środy do piątku 8.00-16.00, kontakt telefoniczny pod numerem (29) 746-92-23.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies