Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Lekkoatletyka

Przełajowe batalie na łęgach nadbużańskich (zdjęcia, wideo)

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu ostrowskiego przystąpili do przełajowej rywalizacji na terenach łęgów nadbużańskich. Chętnych lekkoatletów do zmagań o puchar starosty ostrowskiego nie brakowało.

2018/10/biegi-przelajowe-zawisty-nadbuzne-jpg_5bbf132e6790c

W każdej kategorii trzy najlepsze osoby otrzymały medale i dyplomy. Do finałów międzypowiatowych, które zostaną przeprowadzone wiosną 2019 roku zakwalifikowało się po dwanaście najlepszych zawodniczek i zawodników.

W rywalizacji młodzieży szkół ponadpodstawowych wśród dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Gutowska reprezentująca Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Drugie miejsce zajęła Michalina Dydek (LO im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej), a trzecie Katarzyna Pych (ZS CKR w Starym Lubiejewie). Wśród chłopców wygrał Kamil Rogalski (ZS nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej), przed Maciejem Szymanikiem (LO im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej) i Jakubem Małkińskim (ZS nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej).

W kategorii klas VII i VIII szkół podstawowych i klasy III gimnazjum wśród dziewcząt najlepsza okazała się Martyna Krawczyńska ze Szkoły Podstawowej w Nurze. Na drugim stopniu podium stanęła Wiktoria Grabowska, a na trzecim Aleksandra Skarżyńska (obie ze szkoły w Zarębach Kościelnych). Norbert Kępisty z Andrzejewa był najlepszy z chłopców. Drugi linię mety przekroczył Jakub Rybakiewicz z Broku, a trzeci był Mateusz Fydrych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej.

W najmłodszej kategorii wiekowej - klas IV, V i VI szkół podstawowych wystartowało wielu biegaczy.

W roczniku 2008 dziewcząt wygrała Julia Polińska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Małkini Górnej), tuż za nią do mety dobiegły Julia Dąbrowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej) i Oliwia Barszcz (SP nr 2 w Małkini Górnej). W roczniku 2007 wygrała Karolina Świerżewska z Zarąb Kościelnych, przed Pauliną Rukat (SP nr 2 w Małkini Górnej) i Eweliną Kosewską ze Starego Lubotynia. Roksana Prasał (SP nr 2 w Małkini Górnej) zwyciężyła z kolei w roczniku 2006. Drugie miejsce zajęła Dominika Żulińska z Nura, a trzecie Anna Gniazdowska ze Starego Lubotynia.

Wśród chłopców w roczniku 2008 najlepszy okazał się Łukasz Pianka (SP nr 2 w Małkini Górnej). Za nim bieg ukończyli Jakub Strzeszewski (SP w Starym Lubotyniu) i Hubert Budziszewski (SP nr 2 w Małkini Górnej). Maciej Koch (SP nr 2 w Małkini Górnej), Adam Skonieczny (SP w Prostyniu) i Kacper Jarząbek (SP w Zarębach Kościelnych) kolejno przekraczali linię mety w roczniku 2007. Z kolei jako pierwszy na mecie w roczniku 2006 zameldował się Jakub Dawidczyk (SP nr 2 w Małkini Górnej). Kolejne miejsce na podium zajęli Michał Kossewski i Mateusz Smakosz (obaj SP w Starym Lubotyniu).

Biegi przełajowe o puchar starosty ostrowskiego na łęgach nadbużańskich odbyły się we wtorek 9 października.