Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Lekkoatletyka


Dąbrowski triumfował w Ostrowi Mazowieckiej

Blisko setka zawodniczek i zawodników przystąpiła do rywalizacji w III Półmaratonie Ostrowskim. Po raz kolejny na trasie o długości 21 km 97 m zwyciężył Przemysław Dąbrowski reprezentujący w zawodach Agro-Metal Ostrołęka.

2018/11/dabrowski-jpg_5be4034473eb9

Przemysław Dąbrowski przez większość dystansu prowadził wspólnie z Konradem Nosarzewskim z Badania Dieta Trening Słupsk. Na dwóch ostatnich kilometrach oderwał się od rywala i pewnie finiszował z czasem 1:16:33.

Kolejne osiem sekund za nim pojawił się Konrad Nosarzewski, a trzeci z czasem 1:20:28 zameldował się Daniel Chojecki z KP PSP Węgrów. Poznaj komplet wyników w kategorii mężczyzn open.

W gronie kobiet najlepsza okazała się Anna Kesler z Walnięty z Kopyta Stare Lubiejewo z czasem 1:34:04, przed zawodniczką KS Ostrów Biega Magdaleną Malik z czasem 1:45:55 i Teresą Kempisty z Ugniewa z rezultatem - 1:51:39. Zobacz wyniki w kategorii kobiet open.

- Bieg w półmaratonie w Ostrowi Mazowieckiej ukazał obraz na jakim etapie obecnie jestem - stwierdza Przemysław Dąbrowski. - Jestem teraz po czterech tygodniach roztrenowania i chciałem sprawdzić, jak okres odpoczynku wpływa na mój organizm. Sprawdzian wyszedł naprawdę fajnie, ponieważ mimo przerwy biegało mi się dobrze, kontrolując cały bieg. Postanowiłem poczekać do 19 km i wtedy zaatakować. Ta sztuka mi się udała i po raz kolejny mogłem cieszyć się z wygranej w Ostrowi Mazowieckiej.

Jak podkreśla biegacz z Rzekunia trasa była wymagająca dla wszystkich zawodniczek i zawodników biorących udział w imprezie.

- Trasa do łatwych nie należała. Większa część trasy prowadziła po ścieżkach leśnych, dlatego czas 1:16:33 uważam za dobry trening - stwierdza Przemysław Dąbrowski. - Sama organizacja i przebieg imprezy biegowej stała na najwyższym poziomie. Wszystko było poukładane i tu wielkie gratulacje składam organizatorom biegu. W sumie mam zaplanowane pięć tygodni roztrenowania, po to, aby móc wypocząć i porządnie zacząć okres przygotowawczy pod starty wiosenne.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies