Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


To już pewne. 12 listopada dniem wolnym od pracy

Decyzja w sprawie 12 listopada już zapadła. Prezydent Andrzej Duda, w środę 7 listopada, podpisał ustawę dotycząca ustanowienia dnia wolnego z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tego dnia, według poprawek Senatu, obowiązywał będzie zakaz handlu.

2018/11/12listopada-jpg_5be4313801c0a

O podpisaniu ustawy poinformował oficjalnie rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, podczas konferencji prasowej w pałacu prezydenckim.

Kontrowersyjny projekt ustawy wprowadzającej dzień wolny w poniedziałek 12 listopada, z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, został przyjęty przez Sejm. Przegłosowano także wszystkie poprawki Senatu wprowadzone do ustawy. Dokument trafił w tempie ekspresowym na biurko prezydenta, który dokument podpisał.

Według poprawek Senatu, skreślono uprzedni zapis ustawy, który zakładał, że 12 listopada nie obowiązują przepisy ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta państwowe. Dzień ten jest "Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej".


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies