Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Dwa medale OKKK na mistrzostwach Polski (zdjęcia)

Julia Skwierczyńska i Michalina Chrobot, reprezentujące Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai, wróciły z mistrzostw Polski juniorów i młodzieżowców ze zdobyczami medalowymi. Srebro trafiło do Julii a brąz do Michaliny.

2018/11/karate-okkk-jpg_5beab2e723c23 Fot. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai

W ełckiej hali sportowej zawody zgromadziły 192 zawodników z 65 klubów z całej Polski. OKKK reprezentowało pięciu karateków.

W kategorii juniorów Ostrów Mazowiecką reprezentowali Jan Bilwin, Magda Baczewska i Julia Skwierczyńska.

- Wszyscy nasi zawodnicy wygrali swoje pierwsze walki. Jednak tylko Julia zdołała pokonać kolejne przeciwniczki i dotrzeć do finału. W walce o złoto Julia uległa po dogrywce zawodniczce z Niepołomic - wyjaśnia sensei Radosław Grabowski.

Jan Bilwin i Magda Baczewska ostatecznie zostali sklasyfikowani na siódmych miejscach.

W starszej kategorii - młodzieżowców U-21 Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali Michalina Chrobot oraz Maciej Grabowski.

- Maciej mimo, że formalnie jest jeszcze juniorem mógł w tych zawodach wystartować ze starszymi kolegami. Było to więc jego pierwsze starcie z młodzieżowcami. Mimo, że wszedł do drugiej tury kata to jednak nie zdołał przebić się przez starszych, bardziej doświadczonych i utytułowanych przeciwników i uplasował się na
siódmym miejscu. Michalina Chrobot z kolei przegrała swoją walkę o wejście do finału i ostatecznie zajęła trzecie miejsce - informuje sensei Radosław Grabowski.

Warto odnotować, że zawodniczka która w walce o finał wyeliminowała Michalinę - Natalia Kondeusz z Leżajska, zdobyła ostatecznie złoty medal.

Zawody zorganizował w sobotę 10 listopada Ełcki Klub Karate Kyokushin pod patronatem Polskiego Związku Karate.